PhotoLine 7.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

PhotoLine 7.0

16. listopadu 2000, 00.00 | Bitmapový/vektorový kreslící, retušovací a efektový balík PhotoLine dospěl do své sedmé verze, podíváme se tedy, co je nového.

PhotoLine v sobě kombinuje bitmapové a částečně i vektorové kreslení spojené s retušemi obrázků, aplikací nejrůznějších efektů a filtrů, umí pracovat s vrstvami, podobně jako v Photoshopu si v něm můžete definovat akce, provádět dávkové konverze obrázků a spoustu dalších užitečných věcí. Program stojí 69$ a funguje pod Windows 95/98/NT4/2000/ME.Novinek ve verzi 7.0 je celá řada. PhotoLine nyní umí mnohem flexibilněji ukládat nejrůznější "add-ons" informace jako jsou vrstvy, editovatelný text, shapes, průhlednost apod., podporovány jsou grafické formáty PLD (PhotoLine), TIF, BMP, GIF (včetně animovaného GIF89a), JPEG, CMX, PCD, PCX, PNG, PSD, EPS, PICT, TGA, IMG, ICO, ANI, XBM, IFF, ESM, CGM, PIC, CVG, GEM a WMF. Informační panely poskytují nesrovnatelně víc údajů o jednotlivých funkcích a vrstvách, než v předchozích verzích, co se týče samotných vrstev, také zde přibylo pár zajímavých funkcí jako například rotace vrstvy a okamžitá změna její velikosti včetně nastavení 3D perspektivy.

Vzhledem k další (dnes už však zcela nezbytné novince) - integrované správě barev - byly výrazně upraveny tiskové i skenovací (jak jinak než přes rozhraní TWAIN) funkce programu, PhotoLine nyní tedy podporuje standardní ICC profily.

Postupně přibývaly i různé funkce pro práci s webovou grafikou, v PhotoLine 7.0 najdete už i možnost animovat jednotlivé vrstvy, vytvářet animace a pracovat s nimi (ve formátu GIF89a), exportovat rozřezaný obrázek ve formě HTML tabulky a další věci související s webem. Rozšířeny byly pochopitelně i kreslící, editační a efektové možnosti programu - vytváření stínovaných 3D objektů, komplexní editace textu s možností umístění textu na libovolnou křivku, přibyly styly při kreslení čar, definování průhlednosti u bitmapových objektů, area blending ve vrstvách, mnohem jednodušší je nahrazování barev v obrázku, z dalších věcí souvisejících s vrstvami je zde třeba možnost spojovat a rozdělovat vektorové objekty respektive jejich křivky, s tiskovými funkcemi zase možnost nastavit si velikost patternů podle potřeby.
PhotoLine je ve své sedmé verzi poměrně vyspělý grafických editor s možnostmi, o kterých se mnoha shareware kreslícím programům ani nesní a stále patří mezi konkurenty PaintShop Pro, Ulead Photoimpact a další programy tohoto typu. Dodávané efektové nástroje jsou sami o sobě velmi kvalitní, navíc program samozřejmě podporuje i Photoshop kompatibilní plug-iny. Za nevýhodu lze považovat nepříliš velkou rychlost programu, zejména operace s vektorovými objekty by potřebovaly výrazně urychlit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: