Nikon: Tvořivý proces pomocí centrálního uzlu snímků ViewNX-I a programu ViewNX-Movie Editor - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Nikon: Tvořivý proces pomocí centrálního uzlu snímků ViewNX-I a programu ViewNX-Movie Editor

23. března 2015, 08.34 | Společnost Nikon dnes ohlásila dvě nové softwarové aplikace: centrální uzel snímků ViewNX-i a nástroj na úpravu videa ViewNX-Movie Editor. Obě aplikace jsou k dispozici ke stažení zdarma.

Aplikace ViewNX-i, účelem které je pomoci vám pokračovat ve tvořivém procesu po nasnímání fotografie, představuje intuitivní centrální uzel snímků, díky kterému můžete snadno organizovat, upravovat a sdílet statické fotografie a videa z jedné centrální platformy. Nabízí úplnou kontrolu nad snímky a je vybavena třemi vyhrazenými pracovními plochami, které umožňují okamžitě přepínat mezi tříděním snímků, mapou a nahráváním na web. Platforma ViewNX-i je úzce integrována s novým nástrojem ViewNX-Movie Editor a hladce spolupracuje s oblíbenou aplikací Capture NX-D společnosti Nikon pro okamžitý přístup k pokročilejším funkcím. Oba programy můžete podle potřeby spustit přímo z centrálního uzlu snímků ViewNX-i. 


Aplikace ViewNX-i přebírá uživatelsky příjemné rozhraní, které představovalo hlavní funkci předchozí aplikace od společnosti Nikon, ViewNX2. Díky tomu je její používání snadné pro začátečníky i zkušené uživatele softwaru. Nové funkce navíc zahrnují připojené soubory, které zajišťují nedestruktivní zpracování fotografií. Pomocí platformy ViewNX-i můžete také fotografie přímo odesílat na sociální weby. Pro uživatele nahrávající videosekvence je zase určena integrovaná aplikace ViewNX-Movie Editor, která umožňuje snadnou úpravu, ořezání a správu videosekvencí.

Souhrn hlavních funkcí:

- Intuitivní centrální uzel fotografií: procházejte, třiďte, upravujte a archivujte fotografie a videosekvence. Platforma ViewNX-i umožňuje úzké propojení s oblíbeným softwarem na úpravu snímků od společnosti Nikon pro dokonalou kontrolu nad vašimi fotografiemi i videosekvencemi.

 

- Spolupráce s více platformami: zpracovávejte a upravujte snímky ve formátu RAW v softwaru Capture NX-D. Upravujte, ořezávejte a spravujte videosekvence v softwaru ViewNX-Movie. Oba programy můžete podle potřeby spustit přímo z centrálního uzlu snímků ViewNX-i.

 

- Intuitivní pracovní plochy: přepínáním mezi jednotlivými režimy zobrazení získejte rychlý přístup k různým pracovním plochám. V režimu Browser (Prohlížeč) můžete pracovat s fotografiemi a videosekvencemi, v režimu Map (Mapa) můžete zase přidávat geografické značky a pracovat s informacemi o místech. V režimu Web Service (Webová služba) můžete připravit soubory k nahrání.

 

- Tlačítka pro rychlý výstup: snadno provádějte běžné úkoly. Přesouvejte, upravujte a otevírejte fotografie a videosekvence v jiných aplikacích. Rychle tiskněte, nahrávejte a přikládejte soubory nebo převádějte a porovnávejte fotografie a videosekvence jedním stiskem tlačítka. Také můžete vytvářet umělecké prezentace nebo fotografie automaticky přehrávat.

 

- Přizpůsobené zobrazení: miniatury můžete zobrazovat ve svislém nebo vodorovném zobrazení podle orientace snímků, se kterými pracujete. Můžete měnit velikost miniatur a zobrazovat na miniaturách provozní informace. Porovnávejte snímky vedle sebe. Pomocí seznamu miniatur můžete zobrazit snímky v plné velikosti nebo maximalizovat zobrazení na svém zařízení pomocí jednoho snímku na celou obrazovku.

 

- Podrobné fotografické informace: neustále viditelné. Vyberte si mezi běžným zobrazením fotografických informací nebo zobrazením založeném na vrchním panelu digitální jednooké zrcadlovky Nikon. Můžete si zobrazit fotografické informace o citlivosti ISO, cloně, ohniskové vzdálenosti a nastaveních, které byly aktuální v okamžiku nasnímání snímku. Klepnutím na ikonu můžete získat okamžitý přístup k histogramům snímku. Jednotlivé histogramy si můžete postupně plynule procházet v zobrazení Thumbnail Grid (Mřížka miniatur).

 

- Přizpůsobené třídění snímků vám umožní snadno najít požadované snímky a videosekvence. Soubory snímků můžete označit a hodnotit pro usnadnění pozdějšího vyhledání. Vyhledávejte pomocí podrobných kritérií včetně několika filtrů fotografických informací: Fotoaparát, Objektiv, Citlivost ISO, Čas expozice, Ohnisková vzdálenost, Vyvážení bílé barvy. Zobrazujte snímky z několika podadresářů. Snímky pořízené pomocí fotoaparátu Nikon 1 s funkcí inteligentního výběru snímku seskupujte do jednoho souboru pro snazší manipulaci.

 

- Photo Tray (Fotografický zásobník): dočasně ukládejte snímky z více adresářů na jedno místo na obrazovce. Funkce Photo Tray (Fotografický zásobník) usnadňuje shromáždění fotografií a videosekvencí, se kterými chcete pracovat. Tiskněte, převádějte, upravujte a ukládejte nedokončené nebo naplánované úkoly na později.

 

- Vylepšete svoje prezentace: prezentacím můžete dodat nový rozměr pomocí hudby a efektů. Snímky a videosekvence můžete spojit do prezentací. Dokončené prezentace lze uložit jako soubor videosekvence.

 

- Správa více snímků: pomocí funkce Auto Play (Automatické přehrávání) můžete manipulovat s velkým množstvím snímků najednou. V průběhu přehrávání statických snímků můžete snadno pomocí tlačítek přidávat označení a hodnocení nebo snímky otáčet.

 

- Přímý přístup k videosekvencím: pomocí aplikace ViewNX-Movie Editor vytvářejte originální filmy, ořezávejte a ukládejte videosekvence. Určete rozsah přehrávání, hodnoťte soubory videosekvencí, ukládejte statické snímky z videosekvencí a rychle kombinujte a upravujte videoklipy. Hotové videosekvence můžete nahrát na web. Tvorba a úprava videosekvencí je snadná a intuitivní.

 

- Stylové videosekvence: vyberte si styl videosekvence z oblíbených možností úprav: standardní, roztmívačka/zatmívačka, stíračka, náhodné a animace stop-motion. Vytvářejte profesionální úvodní a závěrečné titulky a diskusní fóra přímo ve videosekvencích. Alternativně můžete klepnutím na ikonu textu prolnout napsaný text přímo se statickými snímky nebo videosekvencemi.

 

- Integrace sociálních sítí: nahrávejte snímky přímo na svoje účty sociálních médií. Pomocí platformy ViewNX-i můžete přímo sledovat hodnocení „Líbí se mi" a komentáře. Filtr zobrazení snímků umožňuje zobrazit pouze soubory, které jste nahráli na konkrétní sociální síť.

 

- Geografická trasa: pomocí modulu Mapa můžete zobrazit snímky s informacemi o místě. Označte místo pořízení snímků bez použití geografických značek. Sledujte trasu pomocí série snímků.

 

- Připojené soubory: umožňují chránit snímky a videosekvence před manipulací, úpravou a označováním. Provedené změny jsou přiloženy v samostatném souboru - díky tomu zůstává původní snímek nezměněný. Porovnávejte úpravy, ukládejte alternativní verze a kdykoli se vracejte k původnímu snímku.


 

 

 

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/press_room/press_presentation.page?Period=New&Quarter=0&SY=0&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CBV-PR-WWA1503-VIEWNXI_VIEWNXMOVIE

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: