HyperCam 3.2: nahrávání obsahu oken a obrazovek Windows - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

HyperCam 3.2: nahrávání obsahu oken a obrazovek Windows

sw software

2. srpna 2011, 00.00 | Průběžné nahrávání obsahu vybraného okna, výřezu či celé obrazovky Windows včetně akcí prováděných myší umožňuje poměrně známá aplikace HyperCam, nově licencovaná a upravená společností Solveig Multimedia. Aktuální verze HyperCam umí například nahrávat obsah obrazovek do formátů AVI, WMV/WMA či ASF a vytvářet popisné kartičky k videu, součástí programu je i jednoduchý manipulační editor pro střih a zpracování nahrávek.

HyperCam 3 je software pro oblast tzv. video capturingu, neboli obecně řečeno nahrávání videa. Nejedná se však o klasické nahrávání videa z analogového či digitálního zdroje, nýbrž o specializovanou aplikaci pro průběžné zachytávání/grabování obsahu oken ve Windows, případně celé či jen obrazovky nebo jejího zvoleného výřezu.

Autorem původního HyperCamu je společnost Hyperionics, známá především screen capture utilitou HyperSnap. Aktuální licence HyperCamu patří nyní ruské společnosti Solveig Multimedia ze skupiny Elecard, která se zabývá především vývojem video kodeků a různých specializovaných multimediálních aplikací.

HyperCam 3 se od svého předchůdce v základních funkcích zase tak moc neliší, vizuálně se ovšem jedná o zcela jinou aplikaci. GUI programu je totiž kompletně jiné a nabízí výrazně intuitivnější prostředí i ovládání. Další důležitou novinkou integrovanou do HyperCam 3 je schopnost grabovat video i v tzv. overlay módu, díky čemuž lze nahrávat i obsah živého videa například z různých internetových či lokálních přehrávačům, nebo třeba obsah obrazovky při hraní her (ne ve všech případech).
HyperCam 3.2 - paleta programu s funkcemi pro pořizování průběžných záznamů a lístků s poznámkami

Nahrávané video ukládá HyperCam ve zvoleném kontejneru a kodeku, na výběr jsou formáty AVI, WMV a ASF, pro které máte k dispozici systémové kodeky. Záznam dění v okně či na obrazovce umí HyperCam 3 doplnit o nahrávání zvuku včetně akustických signálů klikání myší, pozici kurzoru při kliknutí tlačítky myši je pak navíc možné efektově zvýraznit.


HyperCam 3.2 - tvorba poznámkových lístků a jejich vlastností


HyperCam 3.2 - nahrávání obsahu zvoleného okna

Ovládání programu

V závislosti na použitém formátu videa a video kodeku můžete v předvolbách HyperCamu nastavit počet snímků/s pro záznam i přehrávání a také ukládání klíčových snímků důležitých pro následný střih videa. Oblast nahrávání si vyznačíte manuálně, případně rovnou vyberete celou obrazovku nebo okno, jehož obsah bude HyperCam 3 nahrávat. Při samotném nahrávání se HyperCam minimalizuje do tray toolbaru, kde pak můžete nahrávání zastavit – což je samozřejmě možné i přes klávesové zkratky.

Každé nahrávce může přiřadit několik plovoucích lístečků s textovými poznámkami, které lze zpětně editovat a nastavit vlastnosti jejich zobrazení – typ písma, barvu pozadí dané poznámky, makra pro časové údaje, uživatele, stisknuté klávesové zkratky aj. Součástí HyperCam 3 je i HyperCam Media Editor, což je jednoduchý editor nahraných video sekvencí, kde lze video také spojovat či naopak trimovat a rozdělovat.
HyperCam 3.2 - výběr video formátu, kodeku a základních vlastností videa


HyperCam 3.2 - současně s videem lze nahrávat i audio ze zvoleného zdroje


HyperCam 3.2 - pořizovaná video nahrávka může obsahovat i kurzor myši s volitelným vizuálním efektem a zvukovým znamením

Závěr

HyperCam 3 je vizuální i funkčně rozšířenou verzí svého předchůdce, přičemž původní cena programu 30 EUR zůstala nezměněna. Program lze dobře využít například v oblasti e-learningu při tvorbě různých výukových kurzů, ilustračních ukázkách dokumentací, případně k video prezentacím jednotlivých funkcí softwarových aplikací.

Zkušební verzi HyperCam 3 si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu.


HyperCam 3.2 - další obecná nastavení programu
HyperCam 3.2 - některé z funkcí manipulačního programu pro úpravy uložených nahrávek


HyperCam 3.2 - utilita na spojování video nahrávek


HyperCam 3.2 - nastavení ovládacích kláves

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: