Co nás stojí reorganizace Adobe? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Co nás stojí reorganizace Adobe?

19. dubna 2000, 00.00 | Proč neumí Photoshop 5.5CZ pořád česky? Co může změnit povýšení Michala Metličky na regionálního ředitele? Více v našem komentáři.

Primárním podnětem k napsání tohoto článku je krátká tiskové zpráva o povýšení Michala Metličky v Adobe, ale kořeny jsou mnohem hlubší. Panu Metličkovi k postupu samozřejmě gratulujeme, ale psát budeme o něčem jiném. Co znamená pro řadového uživatele změna vnitřní struktury Adobe? A kdo dá odpovědi na dotazy našich čtenářů?

Již na podzim roku 1999 jsme informovali o tom, že Adobe celosvětově významně mění svojí vnitřní strukturu. Vedení společnosti se mělo výrazně centralizovat a zjednodušit. Zcela zanikla Evropská centrála Adobe v Británii, což mimo jiné připravilo Michal Metličku o jeho papírovou kancelář. V ČR pobočka zatím neexistuje, takže oficiálně byl p. Metlička zaměstnán právě v Británii. To je však fakt nepodstatný.

Součastné jmenování do pozice ředitele pro ČR, SR, Polsko a Maďarsko je tedy dalším krokem ve změně struktury Adobe. Řídící struktury se zřejmě dále redukují, což je jedním z viditelných průvodních znaků reorganizace společnosti. Na konci dvacátého století jsou reorganizace zcela běžné a většinou vedou k zvýšení efektivity a snížení nákladů. Bohužel čeští uživatelé paradoxně zatím na tuto reorganizaci spíš doplácejí.

S uvedením Adobe Photoshopu 5.5 je bohužel již dlouhodobě spojen problém s používáním lokálních písem. Jak už je to dávno, co nám Adobe slibuje vyřešení problému? Ať počítám, jak počítám, tak je to půl roku minimálně. A na co se vlastně čeká?

Upravený Photoshop 5.5 již existuje a existoval již v roce 1999. Na jeho sklonku Adobe oznámilo, že oprava je dokončena a na začátku roku 2000 bude Photoshop opravdu hezky český. V té době se čekalo na obnovení dodávek produktů, protože ty byly přerušeny z důvodů reorganizace. Tento fakt byl poměrně klidně přijat. Nicméně máme půlku dubna a opravený Photoshop stále není na krámech, přestože program jako takový reálně existuje. ( V redakci jsme dostali možnost jej testovat a vše je v pořádku.) A důvod zdržení? Opět reorganizace.

Společnost Adobe změnila model dodávek lokálních verzí. Vše bude externě zajišťovat jedna velká francouzská společnost, se kterou bohužel zatím nejsou podepsány všechny potřebné smlouvy. Čeká se na to, až se nejvyšší vedení Adobe, které v nové struktuře výrazně posílilo svoje pravomoci, podepíše patřičné smlouvy s externím dodavatelem. A než se tak stane, budeme my uživatelé psát ve Photoshopu "cesky", nebo kombinovat verzi 5.02CZ a 5.5. Ach ta reorganizace.

Pevně věřím, že reorganizace Adobe ve svém důsledku prospěje i českým uživatelům. Měl by se zkrátit schvalovací proces a to by mohlo znamenat víc a lepších lokalizací, větší podporu do regionu a možná i snížení cen? Pevně věřím, že Michal Metlička zůstane patriotem a bude myslet na svou vlast i v nové funkci a naopak využije svého většího vlivu. Otázkou jen zůstává kdy se to projeví na pultech prodejen.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: