CaptureEze Pro 8.04 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

CaptureEze Pro 8.04

23. ledna 2001, 00.00 | Beru do ruky softwarový fotoaparát, nastavuji objektiv, zaostřím a mačkám spoušť. Ozývá se typický zvuk závěrky a snapshot obrazovky je na světě!

O profesionálním grabovacím balíku CaptureEze Pro pro Windows 95/98/NT/2000 od Application Techniques jsem na Grafice On-line už jednou psal, v krátkosti se tedy podíváme, co všechno umí nová verze s pořadovým číslem osm. Cena programu je 40$ v retail balení nebo 30$ při downloadu přímo z internetu, 45 denní zkušební verzi si můžete stáhnout například zde.

Design programu zůstal stále stejný, grabovací funkce byly rozšířeny o možnost vícenásobného capturingu v závislosti na datu a čase. CaptureEze Pro obsahuje nejen grabovací část, ale i poměrně komfortní editor sloužící k manipulaci s obrázky, aplikaci několika nejpoužívanějších efektů, rozšířeny byly i možnosti tiskových a katalogizačních funkcí.Integrovaný editor je v závislosti na typu grabovací funkce aktivován automaticky. Většinu editačních a efektových funkcí najdete v levém menu rozděleném na sekce "Effects" a "Layout". V první sekci Effects najdete vše, co souvisí s velikostí a parametry grabnutého obrázku - můžete zde měnit jeho velikost, počet barev (včetně eventuálního rastrování), převést obrázek do stupňů šedi, oříznout obrázek, vyplnit vybranou část obrázku libovolnou barvou nebo změnit vybranou barvu za jinou a aplikovat na výběr nebo celý obrázek několik efektů. Efektů je na výběr celkem šest, jedná se o image processingovou klasiku - filtry Sharpen, Blur, Brightness/Contrast, Color Saturation, Emboss (všech 8 směrů) a Negative.Sekce Layout slouží k zobrazení reálného náhledu obrázků a jejich umístění na stránce tiskového výstupu. Reálným zobrazením je míněno WYSIWYG zobrazení, ve kterém vidíte veškeré přidané textové popisky, aplikované efekty apod. Protože s CaptureEze Pro můžete tisknout i plakáty, najdete v Layoutu i funkce pro kombinování stránek, samozřejmostí je práce v landscape a portrait orientaci stránky. Obrázky lze pochopitelně i otáčet, zrcadlit a deformovat v perspektivním zobrazení. Tiskový výstup lze "obohatit" ještě o další efekty, pro každý obrázek máte na výběr několik typů klasických i ozdobných rámů a tvrdých stínů.CaptureEze Pro patří společně s HyperSnapem, SnagItem a několika dalšími mezi nejlepší grabovací programy s vysokým komfortem obsluhy i následné manipulace s grabnutými obrázky a osmá verze to jen potvrzuje. Škoda jen, že ani osmá verze na rozdíl od HyperSnapu stále neumí grabovat DirectX či Glide screeny, snad příště...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: