CacheX 3.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

CacheX 3.02

26. března 2001, 00.00 | Určitě jste se už někdy setkali s problémem, jak se při "získávání" důležitých informací vyznat v cache MS Internet Exploreru či Netscape Navigatoru. CacheX je v tomto směru velmi užitečným pomocníkem.

CacheX není off-line browser a web grabber, ale do off-line prohlížeče nemá v některých ohledech daleko. Hlavním úkolem programu je prozkoumávat, třídit a případně též kategorizovat obsah diskové cache MS Internet Exploreru nebo Netscape Navigatoru / Communicatoru (existují samostatné verze CacheX pro MS IE a Netscape) v prostředí velmi podobném Windows Exploreru. Program stojí 20 až 30 $ (verze pouze pro MS IE nebo včetně verze pro Netscape), zkušební verze funguje 30 dnů. Program je určen pro Windows 95/98/NT4/2000 a podporuje MS IE ve verzích 3.x/4.x/5.x, verze pro Netscape pak umí pracovat s cache Netscape Navigatoru / Communicatoru ve verzích 2.x/3.x a 4.x.CacheX pro MS IE (testováno) umí automaticky roztřídit respektive seřadit obsah cache prohlížeče podle mnoha kategorií, položky, o které máte zájem, si můžete nechat odfiltrovat. Struktura pohledu na záznamy v cache je prakticky shodná s hierarchickou strukturou Windows Exploreru a tak není problém se v ní rychle orientovat. Při prohlížení položek v cache můžete využít některých možností CacheX týkajících se zejména výběru prohlížeče pro daný typ souboru, na výběr jsou ovšem pouze obecné typu jako HTML stránky, textové soubory, obrázky a také defaultní prohlížeč, kterým je obvykle samotný MS IE.

Jedním z dalších stěžejních funkcí programu jsou vyhledávací funkce nezbytně nutné k tomu, aby se v tisících a mnohdy i desítkách tisíc souborů dalo v cache vůbec něco kloudného najít. Hledání je možné úzce specifikovat nejen v URL adresách, ale také v samotných HTML souborech, případně dalších typech souborů v některé z nadefinovaných kategorií.
Kliknutím na soubor v cache je možné aktivovat prohlížeč nastavený v preferencích programu, ke každému souboru jsou samozřejmě k dispozici i vlastnosti s detailními informacemi o daném typu souboru. Vybrané soubory můžete snadno a rychle exportovat do libovolné lokace nebo je vložit do archivu záznamů spravovaném samotným CacheX. S tím též souvisí ještě importní funkce umožňující vložit do stávající cache MS IE záznamy z libovolného CacheX archivu nebo z cache Netscape Navigatoru - v případě verze CacheX pro browsery Netscape to pochopitelně funguje i naopak. Zajímavý je i nástroj pro opravu obsahu cache prohlížeče nebo CacheX archivu, ve kterých lze mazat poškozené nebo nekompletní soubory, fixovat chybné délky souborů apod.
CacheX ve verzích pro MS IE a Netscape Navigator / Communicator může poskytnout dobré služby zejména v případě, že máte nastaveny velké diskové cache v rozsahu několika desítkách nebo stovkách MB a občas potřebujete něco v cache najít. Je sice pravděpodobné, že po vyhledání záznamu nemusí být vždy kompletní a pro jeho uložení v úplné nebo aktuální podobě bude nutno připojit se na internet a znovu si informace stáhnout, ale to už budete přesně vědět, o jaký soubor či soubory se jedná a kde je máte hledat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: