Axialis AX-Cursors 4.5 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Axialis AX-Cursors 4.5

2. dubna 2001, 00.00 | Hledáte nějaký kvalitní a přitom levný editor statických i animovaných kurzorů? Pak vás možná zaujme sice už přes dva roky starý, ale stále špičkový editor AX-Cursors.

Ačkoliv vývoj editoru kurzorů AX-Cursors určeného pro Windows 95/98 a Windows NT 4.0 završila firma Axialis už v roce 1998, přesto patří tento nepříliš finančně náročný balík s cenou 14 $ stále mezi nejkvalitnější programy ve své kategorii. Potřebujete-li editovat nejenom kurzory, ale také ikony, můžete si od Axialisu stáhnout ještě AX-Icons, což je prakticky totožný program s AX-Cursors (opět s cenou 14 $) a mimo některých detailů souvisejících s drobnými rozdíly při editaci animovaných kurzorů a statických ikon obsahuje navíc jen některé specializované importní a exportní funkce.Komfort a nejrůznější kreslící funkce jsou základním rysem perfektně a přitom úsporně navrženého prostředí programu i samotného grafického editoru, který až na několik drobných výjimek obsahuje snad úplně vše, co je při tvorbě statických či animovaných kurzorů zapotřebí. Oba typy ukazatelů můžete navrhovat/kreslit ve standardních rozlišeních od 16 x 16 až po 72 x 72 bodů, v případě potřeby lze samozřejmě zvolit i jinou velikost - to vše v 1 až 24 bitové hloubce barev. Integrovaný grafický editor nabízí mimo kreslících nástrojů s pomocí výběru i některé důležité manipulační funkce jako jsou různé rotace a posuvy celého okna, použití až dvanácti brushů, nástroje na kreslení 3D tvarů, drag&drop, vyplňování barvou i několika typy gradientů a při opravách maximálně 16 kroků zpět.Součástí programu je poměrně dokonalý katalogizační systém kurzorů a další animované grafiky zvaný jednoduše "Librarian", který může obsahovat libovolné množství kategorií ve formě adresářů s libovolným počtem statických nebo animovaných kurzorů. Librarian podporuje i některé důležité formáty pro import a export jako jsou například ACL knihovny a další soubory/knihovny typu DLL, EXE, OCX, CPL apod. Další možností je zkompilovat všechny kurzory obsažené v Librarianu do EXE souboru (například pro posílání mailem a další využití v systému), do kterého je automaticky vložen i prohlížeč kurzorů a na jejich prohlédnutí stačí EXE soubor spustit. Opomenout nesmím ani další důležitou věc, kterou je vkládání jednořádkových textů do ikonek kurzorů - program podporuje pouze TTF fonty, ale čeština funguje bez problémů. Při kreslení můžete kdykoliv vyvolat zobrazení aktuálních kurzorů Windows a v případě potřeby některý z kurzorů vyměnit za jiný.

AX-Cursors má i přes své relativní stáří stále co nabídnout, nehledě k faktu, že za 14 $ hned tak něco lepšího neseženete. Kreslení, management s katalogizací, grabování i konverze statických i animovaných kurzorů stále patří mezi špičku takto levných programů a AX-Cursors lze jen doporučit k vyzkoušení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: