Apple vydal Aperture 3.1.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Apple vydal Aperture 3.1.3

Aperture

18. července 2011, 00.00 | Minulou středu uvedl Apple novou verzi 3.1.3 svého profesionálního programu pro zpracování a správu fotografií Aperture 3. Co vše daná aktualizace přináší?

Minulou středu Apple vydal novou verzi 3.1.3 svého profesionálního programu pro zpracování a správu fotografií, Aperture 3. (Ten se začal prodávat již v únoru 2010, od té doby ovšem vyšla řada jeho následných aktualizací, předchozí verze 3.1.2 se objevila letos v březnu spolu s Mac OS X 10.6.7. MůjMac zveřejnil také seriál popisující práci s tímto programem.)

Aperture 3.1.3 podle Applu řeší obecné problémy kompatibility (pod tím by se mohla skrývat i podpora Lionu) a zvyšuje stabilitu a výkon programu. Nová verze zlepšuje spolehlivost a výkon při synchronizaci alb publikovaných na Webu, export obrazových prezentací se nyní provádí v pozadí, ořezový nástroj správně podporuje gesta pro určení rozměrů ořezu a v předvolbách programu se dá zapnout nebo vypnout podpora gest.

p>

Alba publikovaná na MobileMe, Facebooku a Flickru se teď zobrazují v novém oddílu Web inspektora projektů. Klepnutí do nástěnky funkce Faces při stištěné klávese Shift dovoluje spojité výběry a přednastavená metadata se správně použijí pro importované zvukové soubory.

Byla opravena chyba, jež při objednání fotoknihy či tisku fotografií mohla zobrazit prázdnou stránku a dále pak chyba, která mohla způsobit ukončení programu při ořezávání zvuku v celoobrazovkovém režimu. Též byly vyřešeny potíže s přiřazováním jmen ke snímkům rozpoznaným funkcí Faces, když jména obsahovala znaky s diakritikou či znaky japonštiny, korejštiny a zjednodušené čínštiny. Zvýšila se stabilita při procházení videoklipů a spolehlivost oprav a rekonstrukce knihovny.

Podrobnější popis změn verze 3.1.3 najdete v tomto podpůrném dokumentu, vedle výše uvedených novinek dále zmiňuje třeba to, že Aperture 3.1.3 automaticky zrekonstruuje miniatury poté, co byla knihovna obnovena pomocí Time Machine.

Už by se neměla vyskytovat chyba, která vzácně způsobila, že se nedokončil import z iPhonu 4 a miniatury snímků z fotoaparátu Olympus E-5 se již v importním okně nebudou zobrazovat s černými rámečky.

Rozšířily se možnosti využití gest více prstů (včetně roztažení prstů pro změnu velikosti miniatur a otáčení snímků v prohlížeči). Byly vyřešeny různé další potíže s funkcemi Faces a Places a opraveny mnohé jiné drobnější chyby.

Nová verze Aperture 3 se nabízí jednak přes Software Update, jednak se dá stáhnout ručně z webu Applu (její velikost činí 292,02 MB) a samozřejmě se nachází též v Mac App Store. Vyžaduje Mac OS X 10.6.6 či vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: