Agfa uvádí software pro správu barev ColorTune Pro 4.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Agfa uvádí software pro správu barev ColorTune Pro 4.0

23. dubna 2001, 00.00 | Společnost Agfa uvádí novou verzi svého známého programu pro správu barev na principu ICC profilů, ColorTune Pro 4.0.

Společnost Agfa uvádí novou verzi svého známého programu pro správu barev na principu ICC profilů, ColorTune Pro 4.0. Tato nová verze automaticky kompenzuje rozdíly v barevných rozsazích všech zařízení použitých při procesu – od vstupních zařízení, monitoru, tiskárny, nátisku až po tiskový stroj. ColorTune Pro 4.0 dokáže upravit barevný rozsah monitoru a nátisku tak, aby odpovídal možnostem tiskového stroje, zabezpečuje správu barev v celém průběhu zpracování a poskytuje přesné náhledy a nátisky.

Program používá různé metody pro převody barevných rozsahů různých tiskových technologií – barevné rozsahy jsou rozdílné pro každý způsob tisku. Například novinový tisk má mnohem menší barevný rozsah než běžný tisk, inkoustová šestibarevná tiskárna má větší barevný rozsah než čtyřbarevná a i ty se významně liší od možností ofsetového tisku. ColorTune Pro dovoluje využít libovolné inkoustové nátiskové zařízení pro simulaci tiskových možností specifické tiskové technologie.

Nově vyvinuté algoritmy použité v ColorTune jsou schopné zpracovat barvy specifické pro dané zařízení s větší přesností. Uživatel si může vytvořit vlastní profily skeneru, které přesně reprodukují jemné detaily ve stínech a barevné nuance. Výstupní algoritmy byly taktéž přepracované, tmavé a neutrální barvy jsou nyní čistší a jsou reprodukovány s vetší přesností.

Nová verze ColorTune se také snadněji používá – uživatel si může vybrat průvodce, který ho provede celým programem krok po kroku.

Při nastaveních tvorby černé si může uživatel vybrat mezi módem pro začátečníky a pokročilé. V nastavení pro začátečníky si uživatel vybere pouze metodu tvorby černé – UCR nebo GCR. V nastavení pro pokročilé je možné volně editovat černé křivky podle vlastních potřeb, zvolit specifické UCR nebo GCR a nastavit libovolné množství specifického chování pro neutrální odstíny a barvy. Program se stará o zabezpečení integrity neutrálních odstínů a zabraňuje nežádoucímu šednutí.

ColorTune také poskytuje široké možnosti úpravy profilů. Curve Tool umožňuje upravovat jednotlivé RGB a CMYK kanály a nastavit nárůst tiskového bodu z RGB do CMYK nebo z CMYK do CMYK. Nástroj Gradation dovoluje nastavovat jas – lze zesvětlit nebo ztmavit tóny v určité oblasti bez vlivu na ostatní barvy mimo tuto oblast. S nástrojem Neutrals lze opravovat neutrální barvy jak pomocí křivek, tak pomocí vizuální korekce. Úpravy pomocí křivek dovolují uživateli měnit pouze neutrální barvy. Při použití vizuální korekce si uživatel může vybrat přesnou neutrální barvu na výtisku šedých polí z předvybrané jasové oblasti. Díky nástroji Paper simulation je možné nastavit hodnoty barvy papíru pro ještě přesnější simulaci finálního tisku.

Nový modul pro tvorbu profilů monitorů, který lze použít jak s klasickými CRT monitory, tak s LCD displeji, dovoluje uživateli nastavit jas, bílý bod a gammu pro každý monitor. Tento nový modul také dovoluje tvorbu profilů, které spolupracují s operačním systémem a obsahují kalibrační křivku. Protože profily ColorTune jsou nastavené jako systémové profily, ColorSync je automaticky použije a udržuje předdefinované kalibrační křivky.

ColorTune Pro 4.0 je určený pro operační systém MacOS a je chráněný hardwarovým klíčem. Program se začne dodávat od května 2001 jako součást dodávek všech digitálních nátiskových systémů AgfaJet Sharpa a skenerů AgfaScan. Program nebude prodáván samostatně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: