Adrenaline Halftone & SnowScape - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adrenaline Halftone & SnowScape

17. dubna 2001, 00.00 | Rastry a sníh, to nejde příliš dohromady. Protože se však jedná o dva samostatné Photoshop kompatibilní plug-iny, nelze této kombinaci nic vytýkat, snad jen... to se ale dočtete v článku.

Autorem plug-inu Halftone je Martijn W. van der Lee, jinak autor poměrně kvalitního plug-inu Old Movie (viz recenze na Grafice On-line). Halftone ve verzi pro Windows stojí 10 $ a je určen na tvorbu profesionálních rastrů z libovolného výběru nebo předlohy ve formě obrázku s transparentním pozadím. Už název naznačuje princip funkce plug-inu, který generuje polotónové rastry několika typů.

Dvě varianty rastrů jsou na ukázkách okna plug-inu - pomocí sliderů se nastavuje velikost bodů / komponent rastru včetně samostatného nastavení pro malé a velké části rastru, úhel natočení rastru, barva pozadí i samotného rastru a samozřejmě to hlavní, tvar bodů rastru (Circles, Squares nebo Diamonds). Na dalších obrázcích jsou ukázky výstupu vygenerovaného s pomocí Halftone a dále upraveného v Photoshopu. Halftone lze použít jak na prakticky libovolné objekty a písmo, ale hlavně na tvorbu poměrně originálního pozadí pod loga, text, ikonky/symboly apod.
Stejně jako je naprosto jasná funkce plug-inu Halftone, je zcela zřejmá funkčnost dalšího plug-inu ze série Adrenaline, konkrétně generátoru sněhu SnowScape dostupného opět ve verzi pro Windows. Plug-in je natolik primitivní, že obrázky jsou naprosto dostatečným popisem jeho funkce. Výsledky SnowScape jsou ovšem bohužel dost bídné a realističnost sněhové pokrývky je natolik nízká, že prakticky vylučuje použití SnowScape tam, kde záleží na detailech. SnowScape je částečně použitelný i jako obdoba známého efektu Glow, barva "sněhu" totiž může být libovolná. S plug-inem dostanete osm různých přednastavení pro generování prachové pokrývky a další více či méně (platí spíš to druhé) pochybné presets.

Halftone není špatný plug-in a nezvládnete-li stejný efekt udělat přímo s Photoshopem nebo jiným ekvivalentním grafickým editorem, můžete Halftone občas využít, jeho cena není nijak přehnaná. Pravým opakem použitelnosti je SnowScape, který má jediný klad, kterým je skutečnost, že SnowScape je na rozdíl od Halftone zdarma.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: