Adobe Photoshop 5.02CZ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe Photoshop 5.02CZ

27. dubna 1999, 00.00 | Dlouho očekávaný, hodně diskutovaný a kontraverzně distribuovaný update oblíbeného Photoshopu je již k dispozici i pro české verze a obě platformy. Co nabízí?

Přeze všechny pozitivní nové vlastnosti se v Adobe Photoshopu 5.0 objevilo několik chyb, které uživatelům ztrpčují život (v českých podmínkách se samozřejmě nejčastěji mluví o špatně fungujících českých fontech, což ovšem není problém Adobe, ale firem které fonty lokalizovaly - jedná se především o problém kdy název znaku neodpovídá znaku, který se tam opravdu nachází). Část těchto problémů řeší update na verzi Photoshop 5.0.2 CZ, který se nyní v lokalizované podobě dostává i k českým uživatelům. Pro uživatele na platormě MacOS je tento update o velikosti cca. 3,6 MB k dispozici na adrese ftp://ftp.amsoft.cz/Adobe/Photoshop/mac/5.x/, registrovaní uživatelé verze pro Windows musí svého dodavatele požádat o nové instalační CD, které získají za manipulační poplatek.

Mezi nejdůležitější změny ve verzi 5.0.2 pro Mac i PC patří:

  • Díky vylepšené kompatibilitě s Illustratorem 8 nyní lze načítat a rasterizovat soubory přímo ve formátu Illustrator 8, další variantou je přenos pomocí souboru PDF ve verzi 1.2 (PS 5.0.2 nepodporuje formát 1.3)
  • Upravený textový engine CoolType nyní správně vyrovnává páry a prostrkává text, také antialiasing písma (rozdíly jsou viditelné především u malých velikostí) nyní odpovídá výsledkům, které produkovala verze 4.0. Pro zobrazení změn je nutné textovou vrstvu otevřít a znovu zavřít.
  • Mnoho úprav se týká práce se správou barev a nastavení barevných konverzí při otevírání starších souborů. Nový plug-in "Asistent správy barev" pomáhá nastavit různé předvolby barev.

Kromě těchto byla ve verzi pro Windows zlepšena kompatibilita ovládacího panelu Adobe Gamma s vetšinou ovladačů grafických karet - pokud máte problémy s kalibrací pomocí panelu Gamma, nainstalujte nejnovejší verzi ovladače grafické karty. Photoshop 5 může nyní tisknout z WinNT i pokud byl instalován uživatelem Administrator a je používán jiným uživatelem.

Především díky vylepšením v oblasti práce s písmem a se správou barev se jedná o velmi užitečný upgrade, který stávajícím majitelům zlepší práci s Photoshopem 5.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: