Instant Photo Scanner 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Skenery

Instant Photo Scanner 1.0

6. dubna 2004, 00.00 | Chcete si za pár korun vylepšit software ke svému skeneru? Instant Photo Scanner obohatí váš TWAIN kompatibilní skener o funkce vícenásobného skenování dané předlohy, různé formy výstupu a práci se skenovacími profily.

Levnější ploché skenery mohou, ale také nemusí mít natolik kvalitní skenovací software, aby umožňoval pohodlnou a hlavně rychlou práci. Mezi největší nedostatky některých skenovacích programů většinou patří nemožnost vícenásobného skenování pomocí několika vybraných částí aktuální grafické předlohy. Pokud se tento problém týká právě vašeho skeneru a máte o zmíněné funkce zájem, Instant Photo Scanner společnosti Data Becker nabízí jednoduché a přitom poměrně účinné řešení.

Instant Photo Scanner existuje v německé a anglické verzi pro Windows, verze pro Macintosh (pokud vím) není nabízena. Aktuální cena německé verze programu s adekvátním německým názvem Foto-Scanner je 3 EUR (původně 16 EUR), cena anglické verze je stále cca 17 USD. Zkušební verzi anglického Photo Scanneru bylo původně možné stáhnout z anglického webu DataBecker.com, jehož adresa bohužel v současné době nefunguje a produkt je nabízen pouze komerční formou. K provozu Photo Scanneru respektive Foto-Scanneru stačí Windows 98 a vyšší verze, další podmínkou je nainstalovaný TWAIN kompatibilní driver k vašemu skeneru. Photo Scanner totiž využívá TWAIN driver a bez něj s vaším skenerem fungovat nebude.


Instant Photo Scanner 1.0 - prostředí programu

Před prvním použitím programu je nutné skener zkalibrovat. Pojmem kalibrace se u Photo Scanneru ovšem myslí pouze primitivní ověření funkčnosti skeneru a nastavení barvy pozadí, kterou si kalibrační modul zjistí sám. Součástí programu je několik skenovacích profilů pro skenování různých typů předloh, například pro skenování lesklých či matných předloh, fotografií, textů aj. Každý profil si můžete dále upravit nebo si vytvořit profil nový. Úpravy se týkají nastavení interních vlastností daného profilu pro ostření předlohy, výběru rozlišení, redukci moiré apod.

Největší předností Photo Scanneru je možnost nadefinovat si více výběrů jedné předlohy a pak už nechat skenování na programu samotném. K dispozici máte lupu, nastavení rozsahu okrajů výběru a mimo pravoúhlého výběru také výběr s libovolným natočením či rovnou podle úhlopříčky. Jednotlivé výběry se samozřejmě mohou překrývat a před finálním skenováním je můžete dodatečně upravit. Jednotlivé skeny lze uložit ve formátech BMP, JPEG, PNG, PCX a TIFF, obrázky se automaticky očíslují. U výstupu ve formátu e-mailové přílohy navíc můžete nastavit odlišnou kvalitu než u "plných" skenů.

Protože Photo Scanner není nejnovější software, raději nečekejte, že bude program fungovat s každým TWAIN kompatibilním skenerem. Největším nedostatkem původní anglické trial verze programu je maximální podporované rozlišení 150 dpi. Německou ani anglickou komerční verzi jsem zatím neměl možnost vyzkoušet a bohužel nevím, zda komerční verze podporují i vyšší rozlišení. Pokud tedy potřebujete vyšší rozlišení pro skenování předloh pro tisk, raději si u prodejce Photo Scanneru dopředu ověřte, zda program podporuje i rozlišení 300 dpi nebo vyšší.


Instant Photo Scanner 1.0 - kalibrace skeneru


Instant Photo Scanner 1.0 - výběr jednoho z nabízených skenovacích profilů


Instant Photo Scanner 1.0 - volba názvu nového skenovacího profilu


Instant Photo Scanner 1.0 - volba výstupu skenovaných předloh


Instant Photo Scanner 1.0 - image a color processingové filtry přímo ovlivňují jednotlivé skeny


Instant Photo Scanner 1.0 - rozměry vybrané plochy si můžete nastavit u ručně včetně natočení předlohy


Instant Photo Scanner 1.0 - volba grafického formátu jednotlivých skenů včetně nastavení kvality pro některé formáty

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: