Canon CanoScan 3200F - velmi rychlá novinka - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Skenery

Canon CanoScan 3200F - velmi rychlá novinka

19. září 2003, 00.00 | Společnost Canon představila nový stolní amatérský skener, který se od většiny konkurentů odlišuje velkým důrazem na rychlé automatické skenování. Navíc je vybaven FAU adaptérem, takže je vhodný i pro práci s negativy.

Canon patří mezi tradiční výrobce stolních skenerů a řada CanoScan má svou dlouhou tradici. Nejnovějším přírůstkem do této produktové řady je model 3200F, který je primárně určen domácím a kancelářským uživatelům, hledající rychlý a nenáročný nástroj pro digitalizaci zejména fotografií. Skener je konstrukčně i softwarově vybaven tak, aby co nejjednodušíi cestou umožňoval rychlé a přiměřeně kvalitní snímání.

Konstrukce a design
Podobně jako ostatní skenery řady CanoScan je i model 3200F příjemně plochý malý A4 skener. S rozměry 259 x 474 x 75 mm a hmotností 2,7kg sice nepatří mezi nejmenší trpaslíky na trhu, ale rozhodně se za své linie nemusí stydět. Stejně je tomu i po stránce designové. Kombinace černého víka se šedomodrým tělem zvýrazněná ovládacím panelem se čtyřmi tlačítky je opravdu elegantní. Zejména v domácím prostředí skener pěkně zapadne.

Technické parametry
Srdcem skeneru je tradiční třířádkový CCD snímač s rozlišením 1200 x 2400dpi. Jde o zcela běžnou záležitost a s podobným prvkem se můžeme setkat u celé řady jiných skenerů. Stejně tak ani 48bitové zpracování barev dnes není nijak výjimečné, na druhou stranu amatérský skener s vyšší citlivostí na trhu není. Maximální aktivní plocha je 216 x 297mm, takže těsně větší než formát A4. Zatím uvedené parametry jsou zcela běžné a shodují se například s nedávno představeným Umaxem Astra 4600. Nicméně Canon jde o kousek dál. Je vybaven rychlým USB 2.0 rozhraním a zejména FAU adaptérem. Ten umožňuje pracovat jak s negativními, tak i pozitivními filmovými předlohami. Navíc je skener vybaven technologií QARE Level 2, který se stará o odstraňování škrábanců a prachu z fotografií.

Canon ve své tiskové zprávě tvrdí, že skener je vybaven novým rychlejším motorem, novým ASIC procesorem pro rychlejší zpracování obrazových dat a samozřejmě rychlým USB 2.0 rozhraním. Náhled by měl trvat maximálně 2,6 sekundy a při skenování odrazivých předloh lze dosahovat rychlosti až 2ms/řádek při 600dpi. Na druhou stranu při práci s negativy rychlost může klesnout až na 128ms/řádek.

Hodnocení
Zatím nemáme možnost v praxi ověřit rychlost skeneru, protože jsme jej nedostali k otestování, ale technické parametry slibují opravdu zajímavý amatérský výkon. Kombinace dávkového zpracování fotografií, automatických retuší a rychlého HW by se měla pozitivně projevit.
Uvidíme, kdy a za jakou cenu Canon začne skener reálně dodávat na trh. Segment amatérských skenerů je právě na cenu velmi citlivý a pokud by byla cena příliš vysoká, těžko ji vyšší rychlost vyváží. Bližší informace o skeneru přineseme v recenzi, kterou připravujeme.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: