Digitální fotografie na Invexu 2001 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Reportáže

Digitální fotografie na Invexu 2001

Invex DF 2001

17. října 2001, 00.00 | Co nás zaujalo z oblasti digitální fotografie v jednotlivých expozicích na veletrhu Invex 2001? Má smysl kvůli digitálním fotoaparátům vyrazit do Brna?

Letošní Invex, přestože jde primárně o veletrh informačních technologií, nabízí až překvapivě bohatou nabídku novinek z oblasti digitální fotografie. Nejde pochopitelně o novinky ve smyslu celosvětovém, ale v některých případech se jedná o celoevropsky unikátní možnost v praxi vyzkoušet nedávno oznámené modely. V tomto ohledu se Invex stal unikátním zejména díky napjaté celosvětové situaci, která způsobila zrušení několika významných zahraničních akcí či znemožnila včasnou přepravu exponátů například na veletrh Seybold SF 2001. Pokud tedy prahnete po tom, držet žhavé novinky letošního podzimu v ruce dříve než začátkem listopadu, pak neváhejte a vyjeďte na veletrh, který trvá až do pátku. Co najdete na jednotlivých expozicích?


Mapka veletrhu Invex 2001

Canon (hala A3)
Protože jsme zvolili neutrální abecední pořadí, první je na řadě Canon, který si pro letošní podzim připravil opravdu celou řadu novinek. V expozici je k fyzickému testování připravena kompletní řada digitálních fotoaparátů této značky. Z absolutních novinek si jistě zaslouží pozornost EOS 1D, který nebyl prakticky skoro nikde na světě veřejně prezentován. Například na San Franciském Seyboldu byly k dispozici pouze prospekty, zatímco v Brně si na fotoaparát můžete opravdu sáhnout.
Z dostupnějších modelů asi nejvíce zaujme nová dvojice PowerShot S30 a S40, což jsou opět absolutně nové záležitosti. Digitální fotoaparáty navíc doplňují digitální videokamery, filmové i klasické skenery a pochopitelně široká nabídka barevných tiskáren.


Canon EOS 1D v celé své kráse.

Fujifilm (hala B, Agora+)
Společnost Fujifilm nemá na Invexu vlastní expozici, ale její produkty najdete na stáncích vybraných partnerů. Asi nejvhodnější je stánek Agory+, na kterém jsou kromě produktů k dispozici i lidé přímo z Fuji. Kromě již běžně dostupných modelů řady FinePix se na Invexu objevila i novinka v podobě modelu 2600Z. Tento entry-level 2Mp s optickým zoomem do Čech dorazil také až těsně na Invex. Návštěvníci Invexu na rozdíl od účastníků prezentace pro prodejce minulý týden si tedy tento zajímavý model mohou v praxi vyzkoušet.

Minolta (hala Y)
Minolta ve svém vlastním mini pavilonu Y prezentuje zejména tisková řešení, nicméně ani milovníci digitálních fotoaparátů nepřijdou zkrátka. Již legendární Dimage 7 pro Invex doplnila i Dimage 5, na kterou se poměrně dlouho čekalo. A pochopitelně nechybí ani levnější modely řady 2xx a 3xx, takže je co zkoušet a testovat. Navíc rotunda pavilonu Y nabízí poměrně dost zajímavých motivů k fotografování na rozdíl od přeplněných industriálních pavilonů B a D.

Nikon (hala B, Agora+)
Značku Nikon jsme poměrně dlouho hledali, protože také nemá vlastní expozici. Nakonec jsme zástupce společnosti i se žhavou novinkou v podobě modelu CoolPix 5000 našli opět na stánku Agory. Je pravda, že se jedná o jediný kus a to ještě v podobě předprodukčního vzorku, přesto se určitě vyplatí na něj zajít podívat. Je to něco zcela jiného, než na co jsme byli u Nikonu v poslední době zvyklí.


Olympus Camedia E-20P v akci.

Olympus (hala B)
Olympus již tradičně věnuje digitální fotografii většinu své rozsáhlé expozice. K dispozici jsou desítky fotoaparátů a je zastoupeno v podstatě vše co firma nabízí a v nejbližší době bude nabízet. Ze žhavých novinek stojí za to jistě Camedia E-20, Camedia C-40Z či Camedia C-3020Z. V posledním případě jsou k dispozici pouze předprodukční vzorky, nicméně jsou k dispozici stejný den, kdy byly tyto fotoaparáty oficiálně představeny v USA. Jde tedy o evropskou premiéru.

UMAX (hala B)
Jako perličku můžete navštívit expozici UMAXu, tedy společnosti do digitální fotografie teprve pronikající. Na Invexu je poprvé k dispozici modrá varianta modelu AstraPix 320S a první zástupce postupně uváděné řady filmových skenerů. V prvním případě jde o jakýsi designérský bonbonek, v druhém zřejmě o veřejnou evropskou premiéru.


Modrá je dobrá...

Další výrobci
K vidění byly samozřejmě i fotoaparáty celé řady dalších značek. Zmínku by si jistě zasloužilo HP, Epson, Konica, Kodak i další, ale ti se nám do dnešního článku bohužel již nevešli. Pokud najdeme ještě trochu prostoru, jistě se k produktům těchto značek vrátíme. A pokud ne, jistě dojde na recenze a podrobné testy v redakčních podmínkách.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Reportáže  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: