18" LCD tablet Wacom Cintiq 18SX míří na český trh - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

18" LCD tablet Wacom Cintiq 18SX míří na český trh

9. července 2002, 00.00 | Jaké parametry nabízí technologický skvost spojující možnosti 18" LCD displeje a tabletu? Za jakou cenu bude prodáván na českém trhu?

Společnost ConQuest oznámila uvedení nové verze LCD tabletu Wacom Cintiq 18SX na český trh. Jak vyplývá z názvu produktu - LCD tablet spojuje výhody monitoru a tabletu. Zjednodušeně řečeno jde o tlakově citlivý LCD monitor, po kterém lze kreslit, rýsovat nebo psát různé poznámky. LCD tablet tak představuje zajímavé řešení jako vstupní zařízení pro grafiky, designéry, ilustrátory, ve větším formátu ale i pro postprodukci a videostřih.

LCD tabletům společnosti Wacom se na Grafice věnujeme pravidelně. O uvedení prvního modelu s označením Wacom PL500 na konferenci Seybold jste se na Grafice mohli dočíst v článku Wacom PL 500 - LCD k počmárání psaného přímo ze San Franciska. Šlo o LCD tablet s úhlopříčkou aktivní plochy přesně 15", rozlišením 1024 x 768 bodů a 256 úrovněmi přítlaku pera (včetně schopnosti zaznamenat i i náklon pera).

LCD tablet téměř úplně sklopený
LCD tablet Wacom Cintiq 15 X

Nástupce modelu PL 500, Wacom Cintiq 15 X, jsme již testovali v redakci. Naše zkušenosti naleznete v článku Cintiq 15 X - kresli si na mě! Cintiq 15, coby nástupce předchozího LCD tabletu PL 500, byl však podstatně levnější a technicky vyspělejší - například oproti 256 úrovním přítlaku, které nabízel PL 500, jich Cintiq nabízí 512 a mj. byl výrazně zvýšen jas LCD obrazovky.


Wacom Cintiq 18SX

Nyní tak přichází na trh ještě špičkovější model této velmi specifické produktové kategorie - nový Wacom Cintiq 18SX disponuje zejména větší plochou LCD obrazovky/tabletu - úctyhodných 18.1" a vyšším rozlišením. LCD monitor představuje aktivní maticová obrazovka s 16,7 miliony barvami a max. rozlišením 1280 x 1024 bodů. Plocha displeje je konkrétně 359 x 287 mm a displej nabízí jas 210 cd/m2, kontrast 300:1 a odezvu 27 ms. Úhel viditelnosti uvádí výrobce špičkových 160° - a to jak horizontálně, tak vertikálně.

Aktivní plocha tabletu je stejná, jako plocha LCD displeje - 359 x 287 mm, tablet nabízí rozlišení 0,05 mm na bod (508 čar na palec) a přesnost 0,5 mm, 1 mm v rozích. Pero Grip Pen, které je součástí kompletu, má 512 úrovní citlivosti přítlaku a je bezdrátové a bezbateriové. Tablet snímá polohu pera od 5mm výšky nad povrchem. Grip Pen má dvě tlačítka a tlakově citlivou "gumu" umístěnou na opačném konci pera. Cintiq 18SX je kompatibilní s PC (Windows 98 a vyšší), i s Macem (OS 8.51 a vyšší) a je možno jej připojit jak přes sériový, tak USB port.

K Cintiqu 18SX je dodáván stojan umožňující nastavit úhel LCD tabletu mezi 13 až 70 stupni (pro funkci tabletu) nebo svislé uchycení panelu jako LCD monitor (s možností rotace 360 stupňů).

Wacom Cintiq 18SX představuje v dnešní době skutečný technologický skvost - a to nejen nabízenými parametry, ale i cenou, která se na trhu pohybuje okolo doporučených 159.990,-Kč bez DPH. Cena je to poměrně vysoká, odpovídá však luxusní povaze produktu spojené s jedinečnými praktickými možnostmi, které LCD tablet nabízí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: