Widecom uvedl revoluční velkoformátovou tiskárnu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Widecom uvedl revoluční velkoformátovou tiskárnu

20. ledna 2000, 00.00 | Společnost Widecom Group, Inc. oznámila, že po čtyřech letech vývoje zahájila výrobu velkoformátové barevné digitální tiskárny, která bude údajně znamenat revoluci v oblasti velkoformátového barevného tisku. Čím?

Společnost Widecom Group, Inc. oznámila, že po čtyřech letech vývoje zahájila výrobu velkoformátové barevné digitální tiskárny, která bude údajně znamenat revoluci v oblasti velkoformátového barevného tisku.

Tiskárna Widecomu dokáže tisknout na šířku 3 stop rychlostí 1 800 čtverečních stop za hodinu při nákladech pouhých 12,2 centů za čtvereční stopu, a to včetně nákladů na papír. Tudíž dokáže tisknout 300 plakátů o rozměrech 2 x 3 stopy za hodinu při nákladech 73,2 centů za jeden, což vede k neobyčejně výrazné redukci nákladů.

Tiskárna nabízí vysoce lesklý výstup s širokým gamutem na laciný papír, přičemž poskytuje vysoký stupeň odolnosti vůči vodě a UV-záření bez nutnosti užití speciálního inkoustu, natírání nebo laminace.

Pro srovnání: Současná studie SpencerLab (www.spencerlab.com) srovnávající Hewlett-Packard DesignJet 3800CP s Epsonem Stylus Pro 9000 zjistila, že výroba plakátu o velikosti 33 x 44 palce trvá na těchto tiskárnách 27 resp. 56 minut při nákladech 4,42 resp. 4,94 dolarů a to při započtení nákladů pouze na inkoust. Po započtení nákladů na lesklý papír (objednatelný na webových serverech uvedených výrobců) vzroste cena výtisku na těchto strojích na 14,60 resp. 15,12 dolarů. Stroj Widecomu přitom vytištění stejného plakátu zvládne za 22 sekund.

Představitelé Widecomu předpokládají, že nová technologie bude nejenom představovat revoluci ve výrobě velkoformátových plakátů, užívaných dnes pro reklamní účely, ale vytvoří také zcela nový spotřebitelský sektor pro uživatele, kteří chtějí zvětšit a zobrazit výstup ze svých digitálních kamer a skenovaných fotografií při kvalitě plně odpovídající originálu.

Studie vytvořená společností IT Strategies předpokládá, že obrat v oblasti velkoformátového tisku (šířka nad dvě stopy) vzroste z 11,7 miliard dolarů v roce 1999 na zhruba 18,5 miliardy na konci roku 2002. Očekává také, že se průměrná prodejní cena za čtvereční stopu lesklého laminovaného plakátu sníží z dnešních 7,78 dolarů (to znamená 46,68 dolarů za plakát o rozměrech 2 x 3 stopy) na 6,21 dolarů v roce 2002.

U Widecomu věří, že nová tiskárna umožní vytvářet plakáty o rozměrech 2 x 3 stopy za prodejní cenu pěti dolarů.

Další informace: www.widecom.com

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: