Také Chromapress tiskne z archů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Také Chromapress tiskne z archů

3. března 2000, 00.00 | Dalším digitálním tiskovým strojem pro potisk volných archů je Chromapress CSi. Update: Článek jsme doplnili o cenu stroje, která je skutečně překvapující!

V pondělí jsme psali o novém digitálním tiskovém stroji z dílny Xeikonu - CSP 320 D, který je určen pro potisk volných archů místo média z role tak, jak tomu bylo u strojů Xeikon doposud (samotný článek naleznete ZDE).

Vzhledem k tomu, že enginy Xeikon využívá ve svých digitálních tiskových strojích řada třetích výrobců, není divu, že také u nich se začínají objevovat stroje na podobné bázi jako CSP 320 D. Jedním z prvních je Chromapress CSi, který měl svojí světovou premiéru na veletrhu CeBIT 2000.

O technických parametrech stroje se není třeba příliš zmiňovat, neboť jsou pochopitelně velmi podobné jako u zmiňovaného CSP 320 D. Stroj tiskne maximální rychlostí 960 oboustranně plnobarevných stran A4 za hodinu a maximální potiskovaný formát je A3+. Zajímavý je především mechanismus přenosu toneru na papír, který je zprostředkován přenosovým válcem.

Představení nového Chromapressu je malé překvapení i z toho pohledu, že Agfa před časem oznámila převod divize digitálního tisku zabývající se právě výrobou Chromapressů do Xeikonu výměnou za vzrůst podílu Agfy v Xeikonu ze současných 20,1 procent na 25,5 procenta. Převod však ještě čeká na schválení antimonopolním úřadem.

Update 3.3.2000: Velkým překvapením je také cena celého systému, která je stanovena na 150 000 EUR, což je v přepočtu cca 5,5 milionů Kč. Tím se Chromapress dostává na cenu srovnatelnou s cenou nejlevnějšího Indiga.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: