Světová premiéra nového laminátoru v ČR - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Světová premiéra nového laminátoru v ČR

10. prosince 1999, 00.00 | Konec listopadu se stal dnem D při premiéře nového laminátoru DELTA 5070.

Den 24 a 25. listopad 1999 se stal dnem D při premiéře nového laminátoru DELTA 5070. Laminátor nám byl předveden v místě svého zrodu a byli jsme provedeni po celém výrobním závodě.

Výrobní závod společnosti KOMFI Lanškroun se nachází nedaleké obci Svébohov. Společnost se zabývá výrobou jednoúčelových strojů pro elektrotechnický a papírenský průmysl. Jak nám řekl ředitel společnosti pan Ing. Karel Matějček před třemi roky začala společnost KOMFI spolupracovat na vývoji laminátoru ORBIT 2000 s i u nás známou americkou firmou GBC. Po úspěšném vyřešení tohoto úkolu se tento typ o formátu B3 začal v Lanškrouně i vyrábět. Během uplynulých dvou let se pro GBC vyrobilo cca 60 kusů těchto laminátorů. Jejich výroba stále pokračuje.

Na základě marketingového průzkumu a zkušeností z konstrukcí a výrobou ORBITu byl vyvinut a vyroben zcela nový laminátor, svými užitnými vlastnostmi ušitý na míru středo a východoevropského trhu. Tento perspektivní trh žádá rychlý laminátor nejpoužívanějšího tiskového formátu B2 + včetně nakladače a separátoru za rozumnou cenu.

Při praktické ukázce jsme se na vlastní oči přesvědčili, že originální konstrukce spojuje v jednom kompletním bloku automatický stohový nakladač s vlastní termolaminovací jednotkou a dále navazující separační část. Na jednom místě a vlastním softwarem řízená ovládací jednotka zaručuje přehledné řízení laminovacího procesu jedním operátorem.

Zájemci z tiskáren, ale i zástupci odborné veřejnosti si vyzkoušeli rychlost a kvalitu laminátoru. Překvapení prožili provozovatelé laminátoru s disperzním lepidlem při najetí prvního kusu cca 10 min po zapnutí stroje a to pouze s dvěma zaváděcími archy a ukončení práce pouhým stisknutím tlačítka bez jakéhokoliv čištění. Příjemně překvapila jednoduchost a rychlost při změně formátu či povrchu laminovacího filmu, stejně jako nenáročnost na údržbu. Zajímavá byla i přednáška p. Michala Firmana z českého zastoupení GBC o sortimentu, vlastnostech a využití termolaminačních GBC filmů v oblastech konečné úpravy tisků. Čtvrteční večer končil s úsměvem na rtech a se slovy: o prvních 3 instalacích Vás budeme informovat do konce letošního roku.

Laminátor DELTA 5070

Technický popis laminátoru DELTA 5070

Nakladač je schopen nakládat archy s minimálního formátu 20x20 cm a max. 51x 72 cm. Nakládací výška stohu je 63 cm. Přesně podává jednotlivé archy gramáže papíru 115-350 g s nastavitelným přesahem 5-12 mm do vlastního pracovního prostoru.

Laminátor je osazen elektricky vytápěným zdvojeně pochromovaným válcem s velkým průměrem. Centrálně umístěným elektronikou ovládaný panel operátor jednoduše nastavuje rychlost (plynule nastavitelná od 0 do 20 m/min), přítlak ( hydraulicky do max. 6 ATM. spodním gumovým válcem)a teplotu (plynule nastavitelná od 100 do 140°C)

Separátor je jednoduše programován jedním krokem. Film se zalaminovanými tiskovými archy je veden přes nastavitelnou rovnací hranu, pak se rotujícím nožem nařezává a vstupuje do odtrhovacího zařízení. Zde se rychle točící pracovní válec v jednom okamžiku přiblíží a dotkne procházejícího tisku. Tím dojde k odtržení a vyhození na výstupní pracovní stůl či přidanou setřásací jednotku.

Zalaminovaný tisk je okamžitě po výjezdu připraven k dalšímu knihařskému zpracování. Při požadavku oboustranné laminace se archy otočí a okamžitě lze druhým průjezdem laminovat stranu druhou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: