Screen na Drupě 2000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Polygrafie

Screen na Drupě 2000

20. března 2000, 00.00 | Jaké novinky chystá společnost Dainippon Screen na Drupu 2000?

Tisková konference k nadcházející Drupě přinesla informace o produktech, připravených firmou Screen. Měli bychom se setkat s již dříve ohlášeným jednobarevným tiskovým strojem TruePress V200A, PDF workflow systémem TrueFlow, dalším workflow systémem PixelStream pro uživatele RIPů Harlequin a novým bubnovým skenerem.

Ohlášeným skenerem bude Mark II verze bubnového skeneru SG8060P. Model disponuje funkcí autotrimingu, která pro automatické nastavení výřezu využívá hodnot denzity z náhledu skenované oblasti. Automatizován je zoom, který požadované změny zvětšení ve fázi náhledu provádí s ohledem na nastavené rozlišení skenu.

Firma oznámila i beta-testy svého čtyřbarvového tiskového stroje TruePress 744, které proběhnou v srpnu v Japonsku a v listopadu v Evropě (bez bližšího upřesnění). První dodávky zákazníkům jsou plánovány na konec tohoto roku. Stroj bude podle firmy představen na veletrhu Drupa, kde bude oznámena i jeho cena.

TruePress 744 je vybaven technologií P2QM (Prepress and Print Quality Management). Za tímto názvem se skrývá uzavřený (se zpětnou vazbou, closed-loop) systém kontroly barev. P2QM využívá kombinaci více nástrojů - pracuje se standardy ICC a CIP3, software pro práci s ICC profily, barevné tabulky, spektrofotometr a dokonce vlastní, firemní CMM (Color Matching Module), programový modul pro přepočty mezi barevnými prostory.

Software pro měření a vytváření ICC profilů LabFit (jeho předvedení je na Drupu ohlášeno také) může využít data získaná spektrofotometrem zařazeným in-line k tiskovému stroji, nebo ze samostatné oddělené měřící stanice TrueFit. Naměřené hodnoty LabFit podrobuje analýze a porovnává je s cílovými profily. Ze srovnání získává data o odchylkách od požadovaného stavu, která jsou potřeba k fungování zpětné vazby (systém se snaží průběžně odchylky opravovat). Nová myšlenka je v tom, že data, získaná měřením z 85 barevných plošek na tiskovém archu, budou posílána rovněž zpět do RIP-u, kde poslouží přímo jako podklad pro dokonalejší barevné korekce do systému vstupujících PostScriptových nebo PDF souborů.

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: