ScenicSoft Color Central 4 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

ScenicSoft Color Central 4

24. května 2001, 00.00 | ScenicSoft má novou verzi programu pro správu obrazové databáze - OPI. Novinky by se daly shrnout jako mírný pokrok v mezích zákona.

ScenicSoft uvolnil betaverzi OPI serveru ColorCentral 4, která obsahuje podporu JPG a formátů, které používají skenery CopyDot (kompozitní i separované). Zároveň má nový produkt architekturu plug-ins, takže třetí strany mohou vytvářet zásuvné moduly pro podporu dalších formátů. Další změna se týká výstupního formátu, kterým nemusí být jenom TIFF, ale i EPS.

Přestože TIFF poskytuje mnohem lepší výsledky, velikost souborů také není zanedbatelná. Navíc rozdíly mezi TIFF a JPG s mírnou kompresí při tisku nejsou.

Podpora CopyDot skenerů je důležitá pro systémy CTP, kde musí být celá strana "smontována" už před osvitem. Celostránkové inzeráty se mohou přidat při digitální archové montáži, ale menší inzeráty, které také často přichází na filmech, se musí vložit už ve zlomovém programu. Vkládat velký soubor TIFF není příliš efektivní, proto je novinka Color Central 4 jenom pozitivní.

Příznivce CMS musím zklamat. Ani v současné verzi není podporován barevný prostor RGB (ani Lab), pouze "starý dobrý" CMYK.

V současné době je k dispozici beta-verze, plná verze se očekává koncem léta. Upgrade na novou verzi má stát 750 dolarů, ale při zakoupení současné verze 3.7 je upgrade zdarma. Color Central se dodává pro Windows NT 4.0 sp6, Windows 2000 a Mac OS 8.x a vyšší. Verze pro Mac OS X zatím není ohlášena.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: