Reklama 99 - den první - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Reklama 99 - den první

4. března 1999, 00.00 | Na výstavišti v Praze začala výstava Reklama 99. Co přináší, jak probíhá a jaký byl první den se dozvíte v naší reportáži.

Včera (3.3.1999) na pražském výstavišti začala akce s názvem Reklama 99. Jak jsme již informovali, jedná se o veletrh věnovaný reklamě a pořádaný společností M.I.P. Protože se celého veletrhu aktivně účastníme, přinášíme několik postřehů, který by vám mohly akci přiblížit a stát se vodítkem při rozhodování o návštěvě.

Trochu organizace
Celá výstava probíhá do pátku od 10 do 18 hodin. Návštěvnost první den nebyla asi až zas tak špatná, vzhledem k profesnímu zaměření výstavy, ale rozhodně není masová, takže se dá bez problémů v klidu prohlédnout libovolnou expozici. Pokud by snad někdo chtěl akci navštívit za účelem sběru propagačních předmětů, pak vězte, že to nemá smysl. Podle vyjádření nejmenovaného "profesionálního sběrače" ta výstava nestojí ani za to vstupné. Mimochodem ke konci prvního dne pořadatelská služba značně polevila v aktivitě, takže vstup byl prakticky volný.

Expozice
Výstava probíhá ve všech třech křídlech Průmyslového paláce. V levém najdete zejména expozice věnované velkoformátovému tisku, řezacím plotrům, gravírovacím strojům a pochopitelně materiálům používaným v těchto oborech. Střední část paláce je věnována digitálnímu tisku a pravé křídlo je pak o reklamě, reklamních předmětech apod.
Výstava působí na české poměry poměrně kultivovaným dojmem, zejména levé křídlo a střední část. Expozice jsou vesměs prostorné a hlavně se soustřeďují na produkty, nikoli bohapusté oslňování návštěvníků. Po prvním dnu je trochu brzy na hodnocení, ale zatím působí výstava kladným dojmem.

Dnes nás zaujalo.
Protože jsem většinu času strávil v levém křídle, budu se primárně věnovat produktům z těchto prostor. Zde jednoznačně bylo vidět velkoformátový inkoustový tisk. Nebudu jmenovat všechny společnosti, protože bych jistě na někoho zapomněl, ale namátkou bych rád zmínil společnost HP. Na jejím stánku jsem strávil skoro 40 minut v diskusi nad modely 2000C a 2500C. Zejména druhý jmenovaný je poměrně málo známý a přesto zajímavý. Nabízí velice slušnou kvalitu tisku se zajímavou rychlostí na formátu A3 a hlavně přijatelnou cenu pohybující se kolem 30.000 Kč. V expozici samozřejmě dominují plotry, ale nelze přehlédnout ani LaserJet 8000 COLOR.

Prognóza pro den druhý
Dá se předpokládat velice podobná návštěvnost jako v den první. To znamená v dopoledních hodinách trochu víc školní mládeže a v odpoledních hodinách už jen skalní fandové či opozdilci. Rozhodně bych neodkládal návštěvu na pátek odpoledne, ke konci vždy výstavy ztrácejí na eleganci.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: