Philips bude vyrábět elektronický inkoust - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Philips bude vyrábět elektronický inkoust

7. března 2001, 00.00 | Technologie elektronického papíru, o které se dosud hovořilo především v souvislosti se společností Xerox, může být na trhu již v roce 2002 také z jiných laboratoří.

Technologie elektronického papíru, o které se dosud hovořilo především v souvislosti se společností Xerox, může být na trhu již v roce 2002 také z jiných laboratoří. Tentokrát ohlásila svůj záměr společnost Philips, která investovala do firmy E Ink Corporation. Ta několik let vyvíjí obdobnou technologii jako Xerox pod názvem "elektronický inkoust".

Podle tiskové zprávy získá Philips celosvětová práva na distribuci této technologie, jejíž využití předpokládá zejména v handheld zařízeních zahrnujících PDA a čtecí zařízení elektronických knih.


Noviny tvořené elektronických papírem E Ink

Společnost E Ink v současné době již spolupracuje s firmami Motorola a Lucent. Investice Philipsu ve výši 7,5 milionů dolarů by této technologii měla pomoci vyspět v řešení použitelné v praktickém životě. Na rozdíl od současných displejů zabudovaných v PDA by elektronický papír měl mít výrazně jasnější obraz a čitelnost obrazu by se neměla snižovat se změnou zorného úhlu, pod kterým je obraz na displeji pozorován. Podle výrobce je oproti klasickým displejům výrazně vyšší také rozlišení - v současné době disponují prototypy rozlišením 200 dpi a výhledově je technologie elektronického inkoustu schopna dosahovat rozlišení 600 dpi.

Z technologického principu dále zachovává elektronický papír obraz i poté, co není napájen - to by mohlo u handheld zařízení vést k zajímavé úspoře při spotřebě elektrické energie. Podle výrobce je elektronický papír také o 30 % tenčí, než klasický LCD displej - současně je na rozdíl od LCD displeje výrazně odolnější.

Jak E Ink pracuje?
Samotný "papír" se skládá z množství mikrokapsulí obsahujících modrou kapalinu. Každá kapsule obsahuje bílé pigmentové mikročástice, nabité elektrickým nábojem.

Náboj přivedený buď na vrchol nebo spodek mikrokapsule přitáhne mikročástice na příslušnou část kapsule - tím vznikne na papíru buď bílý nebo modrý bod. Z bodů se pak skládá výsledný obraz. Zde je rozdíl od řešení Xeroxu, který používá mikrokapsule složené z různě barevných polovin, jejichž správným natočením se skládá výsledný obraz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: