Novinky od KBA - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Novinky od KBA

21. března 2000, 00.00 | Co zajímavého pro nás chystá na DRUPU společnost KBA?

Největší polygrafický veletrh tohoto roku se kvapem blíží a tak většina velkých firem postupně představuje produkty, které na DRUPĚ bude vystavovat. Nejinak je tomu i u německé společnosti KBA, která vystavuje společně s dceřinnou společností Karat Digital Press v hale 16, na stáncích D44 a C40.

Světovou premiéru si na veletrhu odbude nová generace tiskového stroje ve formátu B2 - Rapida 74. Ta bude na veletrhu představena šestibarvovým tiskovým strojem vybaveným lakovacím agregátem a prodlouženým vykladačem. Produkce ve formátu B2 bude navíc doplněna dnes již tradičním strojem Rapida 72K, který patří s rychlostí 20 000 archů za hodinu mezi nejrychlejší archové stroje. Vystavovaný model bude mít dva tiskové agregáty. V oblasti archového ofsetového tisku budou dále vystavovány stroje KBA Rapida 105 a Rapida 162a. Rapida 105 bude vystavena v pětibarvovém provedení s dvěmi lakovacími agregáty, mezi nimiž bude umístěno sušení. Dále bude stroj vybaven automatickým zakládáním tiskových desek, poloautomatickým zakládáním desek do lakovacích agregátů nebo například nonstop vykladačem. Rapida 105 je určena pro tisk bez nebo s minimálním množstvím alkoholu. Během DRUPY budou na tomto stroji demonstrovány tisky na papír i karton s parciálním vysoce lesklým UV lakem. Další zajímavostí tohoto stroje, který má v této konfiguraci oblast využití hlavně v obalovém průmyslu, je druh použitých barev. K tisku na Rapidě 105 se bude používat barev HyBryte. Jde o zcela nový druh barev od firmy Sun Chemicals, jejichž největší zvláštností je 25% obsah UV barev. Díky tomuto "hybridnímu" spojení barvy vykazují vysokou lesklost.

Rapida105

Všechny archové tiskové stroje společnosti KBA budou zapojeny v systému digitálního workflow, na Rapidě 105 pak bude navíc předváděno zapojení tiskového stroje pomocí rozhraní CIP3 v systému Computer to Plate společně s platesetterem Scitex Lotem 800V.

Jedním z vrcholných exponátů německé společnosti KBA zajisté bude čtyřbarvový ofsetový tiskový stroj KBA Rapida 162a. Tento model s maximálním pracovním formátem 1 200 x 1 620 mm a maximální tiskovou rychlostí 12 000 archů za hodinu je vybaven obracecím zařízením za druhým tiskovým agregátem. Tím je také dáno zaměření stroje především na tisk knih, popřípadě komerčních a obalových materiálů. Přímo před zraky návštěvníků zde budou tisknuty nejen kalendáře a plakáty, ale především 128-stránková kniha ilustrací, která bude dokončována na stánku firmy Sigloch Kolbus.

Oblast digitálního tisku bude zastoupena na stánku dceřinné společnosti Karat Digital Press dvěma tiskovými stroji 74Karat. Ty jsou kombinací tiskového stroje pracujícího technologií bezvodého ofsetu, digitálního workflow a vysokého podílu automatizace, který umožňuje při obsluze jednou osobou kompletní přípravu stroje za patnáct minut. Operativnost tohoto tiskového stroje bude demonstrována pomocí tisku z dat přinesených návštěvníky veletrhu. Nabídku v oblasti digitálního tisku bude navíc doplňovat i systém určený pro malonákladový personalizovaný tisk ve formátu A3 - Indigo e-print Pro, který byl předváděn již na výstavě Ipex 98 v Birminghamu.

Společnost KBA však neznamená jenom archový ofsetový tisk. Proto se na jejím stánku budeme moci setkat i se zcela novým modelem 64-stránkového kotoučového stroje pro komerční tisk, kterým bude Compacta 818. Stroj pracující v maximálním formátu 1 905 x 1 240 mm je vybaven poloautomatickým zakládáním tiskových desek a stálou kontrolou kvality pomocí in-line denzitometru. Compacta 818, která je padesát metrů dlouhá, osm metrů široká a sedm metrů vysoká, patří svými rozměry mezi největší exponáty vystavované na DRUPĚ.

KBA Cortina

Jedním z hlavních lákadel v oblasti rotačního tisku bude na stánku KBA dozajista prototyp nového tiskového stroje nesoucí název KBA Cortina. Jde o kotoučový tiskový stroj pro novinový tisk, pracující technologií bezvodého ofsetu maximální rychlostí 80 000 výtisků za hodinu. Cortina je stavebnicový systém skládající se z 8-stránkových vertikálních čtyřbarvových modulů s překvapující velikostí (3,4 m). Každý z modulů je vybaven poloautomatickým zakládáním tiskových desek. Pro předváděný prototyp se budou na zařízení PEARLsetter připravovat CtP tiskové desky pro bezvodý ofset. Sériová výroba tohoto zařízení je naplánována na rok 2002. Posledním vystavovaným produktem bude semiakcidenční a novinová rotačka KBA Continent. Jde o stroj s vertikálním uložením čtyř barevníků a s maximální rychlostí 50 000 výtisků za hodinu.

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: