Nové technologie Scitex - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Nové technologie Scitex

22. března 2000, 00.00 | Co zajímavého představí na veletrhu DRUPA izraelská společnost Scitex?

Aprion (z 18% vlastněný Scitexem) vystaví na Drupě stroje založené na technologii MAGIC. Ink-jetové piezzoelektrické hlavy speciální konstrukce (podrobnosti v našem článku ZDE) je možné poskládat do teoreticky libovolné šířky. Aktuální rychlost tisku se pohybuje kolem 1m/s, nicméně podle firemních údajů bylo při testování dosaženo mnohem vyšších rychlostí.

Aprion bude nyní produkovat tiskové hlavy ve dvou provedeních. Jednodušší, se 64 tryskami a šířkou cca 2 cm je určena pro levné aplikace s malým výkonem a bude také nabízena dalším OEM výrobcům. Druhá hlava je široká 15 cm, obsahuje 512 trysek a pro její vysoký výkon se s ní samozřejmě počítá jen do strojů Aprion.

Přímou konkurencí flexotisku bude šesti barevné provedení s šířkou tisku 165 cm, určené pro obalovou techniku a potisk tapet. Aprion dodá technologii (s výkonem 200 m čtv/hod při 600 dpi) pro potisk tapet exkluzivně americké firmě DPS Systems. Stejný stroj, ve variantě pro archový tisk, se má prodávat i pod značkou Belcome 2000.

Scitex Digital Printing uvede (byť zřejmě fyzicky nepředstaví) dvouhlavou verzi ink-jetu (s kontinuálním průtokem) Versamark. Použitá hlava je široká téměř 23 cm, tiskne v rozlišení 300 dpi a za vteřinu vytvoří kolem 280 milionů kapek. Přepočteno do lidských čísel, při rozlišení 300 dpi s proměnnou velikostí kapek, dosahuje Versamark výkonu 1000 hustě pokrytých barevných a 100% personalizovaných stránek za minutu, nebo 2100 stránek černobílých (příp s přímou barvou) za minutu. Podle vyjádření firmy budou provozní náklady činit kolem 0.015 dolarů za stránku. Personalizaci má na starosti Quarkovský plug-in (rovněž od Scitexu) Darwin. Stroj má před sebou beta-testy, do komerčního prodeje má přijít v létě příštího roku.

Do stále rostoucího sektoru on-demand tisku směřuje i další novinka, řada serverů Spire, určených pro produkční kopírovací stroje. Servery běží pod systémem Windows NT a vyznačují se otevřenou modulární architekturou. Kromě rychlosti a plné podpory personalizovaného tisku se uživatelé mohou těšit na podporu mnoha obrazových formátů, barevný management, automatický trapping, antialiasing - vše pro profesionální tisk, bez ohledu na zkušenosti obsluhy nebo použité autorské aplikace. V praxi to znamená, že servery (podporující širokou řadu digitálních kopírovacích strojů) umožní podle firemních informací kvalitní, personalizovaný a bezproblémový tisk i třeba z kancelářských aplikací typu PowerPoint apod. Mezi prvními aplikacemi bude adaptace Spire serveru ke strojům řady DocuColor 2000 od Xeroxu a integrace přizpůsobené varianty Spire sreveru k vysokorychlostnímu ink-jetu Versamark.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: