Nová vzdělávací iniciativa CMY2K - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Nová vzdělávací iniciativa CMY2K

5. listopadu 1999, 00.00 | Adobe, Apple, Komori America a Scitex America spolupracují na společném projektu.

Veletrh Graph Expo v Chicagu si firmy Adobe, Apple, Komori America a Scitex America zvolily jako nejvhodnější místo pro oznámení nové iniciativy nazvané CMY2K. Nová iniciativa má pomoci zvyšovat produktivitu práce komukoli, kdo se jakýmkoli způsobem účastní procesu výroby tiskovin. Jejím cílem je popularizovat průmyslové standardy, systémy s otevřenou architekturou a všechny formy digitalizace souvisejících procesů. Nová iniciativa má za cíl sjednotit zájmy všech účastníků přípravy a výroby tiskovin od zadavatelů a designérů přes grafiky, pre-press, tisk až po dokončující zpracování.

Iniciativa CMY2K se bude nejvíce projevovat na tradičních výstavách a konferencích, jako je právě Graph Expo, kde byla odstartována. Mimo to ovšem budou iniciátoři pořádat samostatné konference - první dvě z nich se odehrají v Severní Americe v průběhu roku 2000. Na Graph Expo probíhala v rámci CMY2K různá setkání uživatelských skupin všech čtyř protagonistů. Na stánku každého z nich pak mohli zákazníci vidět, jakým způsobem jeho produkty spolupracují s produkty zbývajících tří firem. Nejvíce vidět byly Adobe Acrobat 4.0, Adobe InDesign, Apple G4 a Scitex Brisque Extreme. Snad jenom tiskové stroje Komori nebyly k vidění na všech stáncích, o to uceleněji však v rámci CMY2K vypadala expozice právě této firmy.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že CMY2K je zaměřena pouze na Severní Ameriku, ale dá se předpokládat, že by mohla ovlivnit dění v oboru prakticky na celém světě.

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: