MAN Roland postupně odhaluje své digitální plány - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

MAN Roland postupně odhaluje své digitální plány

29. února 2000, 00.00 | MAN bude dalším OEM partnerem Xeikonu a ve svých digitálních ofsetových strojích DICOweb bude používat technologii CREO.

O záměrech významného světového výrobce tiskových strojů MAN ROLAND na poli digitálního tisku jsme psali již několikrát. Společnost představila jeden ze svých digitálních konceptů již na veletrhu DRUPA 1995, od té doby však v podstatě žádné nové oficiální informace neuveřejnila. Vše však nasvědčuje tomu, že DRUPA 2000 bude představovat pro firmu významný obrat. K dispozici jsou stále pouze střípky informací, které však již vytvářejí první konkrétní obrazy. Spíše perličkou je nová sekce "digitální tisk", kterou MAN ROLAND vytvořil na svých www stránkách. Sekce je sice zatím prázdná oznamující "brzké uveřejnění prvních informací", ale jistě svědčí o nemalých záměrech firmy.

Jedním z prvních konkrétních oznámeních bylo oficiální představení OEM spolupráce se společností Xeikon na základě které bude MAN Roland prodávat pod svým jménem barevné digitální tiskové stroje DCP/32D, DCP/32S, DCP/50D a DCP/50SP. Navíc se Man Roland stal první OEM partnerem, který bude mít ve své nabídce také nový digitální tiskový stroj pro tisk z archů CSP 320, o kterém jsme psali včera. Na další konkrétní zprávy si budeme muset počkat patrně do začátku května 2000, kdy začne MAN oficiálně digitální tiskové stroje prodávat. Mimo barevných tiskáren to budou navíc také vysokorychlostí černobílé tiskárny Nipson 7000 a VaryPress umožňující černobílý tisk o rychlosti až 1600 A4 za minutu s rozlišením 480 dpi.

Mimo oblast malonákladového barevného digitálního tisku implementuje MAN Roland digitální technologii také na klasický ofsetový stroj. Na DRUPĚ bude k vidění tiskový stroj DICOweb umožňující digitální osvit dat přímo na přenosový válec - tedy zcela bez použití tiskových desek (MAN slibuje, že na veletrhu již bude k vidění stroj připravený ke komerčnímu prodeji). Pro osvit bude ve stroji použita technologie firmy Creo. Velkým lákadlem této technologie by mělo být i slibované následné "mazání" přenosového válce a okamžitá možnost opětovného osvitu. Tiskový stroj bude určen k tisku tiskovin v nákladu 500 až 20000 kusů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: