Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (50. týden) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (50. týden)

Kaleidoskop

17. prosince 2001, 00.00 | Corel uvolnil další opravu pro Draw 10, důležitá revize specifikace ICC formátu, nový Acrobat Reader pro Pocket PC, TrapWise ve verzi 3.5 pracuje již s PDF 1.4, Océ instalovala v ČR svůj první sedmibarevný digitální stroj CPS700 a další novinky.

Zahraničí
Společnost Corel uvolnila druhý opravný pack pro Corel DRAW 10 - SP2. Ke stažení je na adrese ftp://ftp.corel.com/pub/CorelDRAW/DRAW10Suite. Celkem jde o soubory o velikosti cca 15 MB.

International Color Consortium zveřejnilo návrh revize specifikace formátu ICC. Již čtvrtá verze ICC specifikace obsahuje podle tiskové zprávy přes 15 důležitých změn a je možné ji připomínkovat do 6. února 2002. Specifikaci naleznete ve formátu PDF na adrese http://www.color.org/upload/ICC_Final_Major_Revision_Nov29_2001.pdf

Společnost Adobe uvedla na trh finální verzi programu Adobe Acrobat Reader pro Pocket PC. Bezplatně ji lze stáhnout na adrese http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html. Reader umožňuje prohlížet PDF dokumenty na kapesních počítačích HP Jornada, Compaq iPAQ a Casio CASSIOPEIA Pocket PC.

Nepříjemným signálem pro vydavatele elektronických knih může být uzavření serveru iPublish.com, který byl svým provozovatelem - společností AOL Time Warner, odstaven po necelých dvou letech provozu. iPublish.com nepředstavoval pouze server s nabídkou e-knih, ale také rozsáhlý zdroj zajímavých informací pro autory a tvůrce e-knih. Důvodem odstavení serveru byly nízké prodeje e-knih vedoucí k celkové špatné finanční situaci. Na druhou stranu byl vývoj serveru velmi příznačný obdobným internetovým projektům. Podle časopisu Wired činily investice do projektu údajně až 10 milionů dolarů, což patrně nedávalo od počátku, přes velmi silného partnera v zádech, projektu příliš šancí na reálné splacení investice.

Společnost ScenicSoft představila novou verzi software pro řízení přetisků - TrapWise 3.5. Mezi hlavní novinky patří možnost práce s formátem PDF 1.4, možnost řízení přetisků u průhledných objektů, vylepšený trapping metalických barev a možnost automatizace pomocí "horkých složek". Podrobný popis všech nových funkcí naleznete ZDE.

Z domova
Společnost Océ instalovala na pražském magistrátu svůj první sedmibarevný malonákladový tiskový stroj CPS700 v České republice. Ten měl premiéru letos na veletrhu CeBIT a od této doby se jich ve světě prodalo cca 120 kusů. O stroji jsme podrobněji psali v článku Océ představilo nový sedmibarevný digitální tiskový systém CPS700.

Jedná se o barevný digitální tiskový stroj pracující rychlostí 25 stran A4 za minutu, a to i oboustranně. Stroj tiskne v maximálním tiskovém formátu A3+ v rozlišení 400 x 1600 dpi. Specifikum stroje spočívá především ve způsobu vytváření obrazu a jeho nanášení na potiskovaný materiál. Srdce stroje představuje sedm expozičních jednotek s jednotlivými tonery (CMYK plus přímá červená, zelená a modrá). Expoziční jednotky přitom nepracují s laserem, ale tiskové body se vytvářejí statickým nábojem vyvolaným změnou elektrického pole uvnitř expozičního válce. Z expozičního válce se pak postupně všechny barvy přenesou na přenosový válec, ze kterého je finální obraz tlakem "přetisknut" na potiskovaný materiál. Ten tak prochází strojem velmi krátkou cestou a stroj dokáže potiskovat velmi širokou škálu materiálů. Podle výrobce je díky použité technologii stroj také velmi odolný vůči různým změnám vlhkosti a teploty, což má vliv na stálou barevnou kvalitu. To vše se samozřejmě pokusíme prověřit podrobným testováním dalšího modelu, který již míří do České republiky.

Společnost Quentin se stala distributorem fontů Střešovické písmolijny Františka Štorma. K fontům firem Adobe a Berthold tak přibyla další významná rodina fontů, které mají navíc tu výhodu, že jsou zcela přizpůsobené pro české prostředí.

Společnost INPRESS disponuje nově barevným multifunkčním zařízením MINOLTA CF 9001 umožňující tisk ve formátu A3+ na média 60-209g/m2. Zakázky lze pro tisk zadávat i on-line přes formulář na adrese http://www.in-press.cz/digital.html.

Od prosince začal Canopus dodávat ke kartám DVRaptor RT, DVStorm RT a DVRex RT Professional nový efektový engine. Jedná se o sadu pěti 3D efektů (včetně antialiasingu, plně konfigurovatelných), které jsou zobrazovány v reálném čase. Pro uživatele, kteří zakoupili výše uvedené karty po prvním listopadu, bude poskytnut RT3D zdarma. Bližší informace (včetně demoverze) získáte na stránkách firmy Syntex.

Typy z poradny
Nejčastější dotazy nových uživatelů Mac OS X směřují na podporu češtiny v tomto systému. Podrobně se tomuto problému věnoval minulý týden server MůjMac.

Živá diskuze o zkušenostech s monitory LaCie se rozhořela v tomto fóru.

Líbí se vám možnost odebírat a přispívat do webových diskuzí Grafiky On-line e-mailem? Nyní máte možnost velmi snadného přihlášení/odhlášení odběru zpráv ze všech konferencí najednou. Blíže viz ZDE.

Máte novinky také z vaší firmy? Zašlete nám je adresu . Budou-li aktuální, zpracujeme je do příštího kaleidoskopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: