Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (5) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (5)

5. února 2002, 00.00 | Graspo zakoupilo dva CtP systémy Lotem 800, Macron bude vystavovat Indigo Platinum, nový český on-line systém na výrobu vizitek, řada polygrafických firem inovovala své www prezentace a další novinky...

Evropská komise oficiálně schválila 31. 1. 2002 fúzi společností Hewlett-Packard a Compaq Computer. Udělení souhlasu předcházelo šetření, zda-li je plánované spojení v souladu s příslušnými směrnicemi Evropské unie. Zda-li fúze proběhne, je přesto stále otázkou řady spekulací. Proti jsou především významní zástupci rodin Packardů a Hewlettů, kteří se obávají, že by fůze nemusela být pro HP v konečném ekonomickém důsledků až tak výhodná. Bližší informace můžete nalézt např. na internetové stránce http://www.votenohpcompaq.com.

Společnost CAP Ventures ve své poslední studii předpovídá velmi významný růst příjmů v oblasti outsourcingu služeb spojených s tiskem a správou dokumentů - tento segment by podle studie měl růst z 27,8 miliard dolarů v roce 2000 na více než 50 miliard příjmů v roce 2005. Podle studie budou z trendu profitovat především společnosti nabízející tisk s využitím variabilních dat a databází (např. pro výrobu různých vyúčtování).

Společnost Adobe spustila na českém Internetu nové stránky www.usepdf.cz vysvětlující poměrně podrobnou formou možnosti využití formátu PDF a aplikace Adobe Acrobat 5.0 CZ.

Macron Systems oznámil exponáty, které bude vystavovat na letošní výstavě Polygraf. Jeho expozice bude věnována oblasti digitálního tisku - od digitálních nátisků, přes stolní náhledové či produkční tiskárny až po digitální tiskové stroje. Za zmínku stojí např. tiskárna Xanté CL 21, dále Digital Cromalin od firmy DuPont a zejména digitální tiskový stroj Indigo Platinum. Tyto technologie Macron Systém dále veřejnosti představí i na svých Dnech digitálního tisku, které pořádá v týdnu před a v týdnu po výstavě.

Základna instalovaných jednotek CtP (Computer to Plate) v České republice se rozrostla hned o další dvě zařízení. Konkrétně o dva platesettery Creo Lotem 800, které budou dodány společností Amos CZ v průběhu února 2002 do tiskárny Graspo CZ. Hodnota kontraktu činí téměř 30 milionů Kč a zahrnuje zmiňované dva plně automatizované Lotemy 800 formátu B1 s děrovacími systémy zajištující přípravu desek pro 6 plochých tiskových strojů Man Roland, workflow/RIP systém Brisque4, zařízení pro oboustranný archový náhled Iris43WIDE a kontraktační stránkový nátisk Iris2Print s automatickým spektrofotometrem Gretag. Srdcem kompletního řešení pak je server Creo Server 5000. Na něm je instalován archivační systém Timna pro správu dat, automatická pásková knihovna AIT-22 se čtečkou čarového kódu o kapacitě 22TB a diskovým polem RAID o kapacitě 300GB.

Zajímavou službu pro on-line výrobu vizitek spustila na adrese vizitky2000.cz agentura Aramis. V graficky zdařilém prostředí si mohou uživatelé v reálném čase navrhnout sami layout svých vizitek a to včetně změny fontu, barevnosti a umístění jednotlivých prvků. Vizitky lze pomocí systému realizovat od nákladu 200 ks a podle informací umístěných na stránkách jsou tisknuty klasickým čtyřbarvotiskovým ofsetem.

Společnost AMOS Typografické studio inovovala svoji internetovou prezentaci a své stránky převlékla do moderního kabátu. Společnost současně oznámila, že v lednu otevřela svou novou pobočku v Praze 5 na Smíchově, v ulici Rošických 6. Jde tak o další rozšiřování poté, co firma koncem minulého roku začala ve své tehdy nově otevřené pobočce v Ďáblicích provozovat velkoplošný tisk na digitálním tiskovým stroji Scitex GrandJet S3.

Novou, výrazně modernější a velmi dynamickou tvář získaly také internetové stránky významného tuzemského výrobce tiskových strojů, společnosti Grafitec. Na stránkách lze nalézt nejen podrobné informace o jednotlivých vyráběných tiskových strojích, ale i obecnější informace spojené s tiskových technologiemi.

Máte novinky také z vaší firmy? Zašlete nám je adresu . Budou-li aktuální, zpracujeme je do příštího kaleidoskopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: