Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (49. týden) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (49. týden)

10. prosince 2001, 00.00 | Nové After Effects od Adobe, Pandora v nové verzi, Digimarc koupil divizi Polaroidu, Heidelberg s novým českým webem, Macromedia rozdává výukové CD, Enfocus má zpoždění, výhodný nákup InDesignu formou konkurenčního upgrade, HP oznámilo své finanční výsledky a mnoho dalšího.

Zahraničí
Společnost Adobe ohlásila novou verzi programu pro vytváření vizuálních efektů - After Effects 5.5. Mezi nové funkce patří ve zkratce více pohledů, barevné stíny, osvětlení přes mozaikové okno a vylepšený vykreslovací 3D modul pro vytváření průniků vrstev. Program disponuje rozšířenými možnostmi importu a exportu, včetně exportu Advanced RealMedia a integrace s programy Maya od Alias |Wavefront a 3ds max od Discreet. After Effects 5.5 navíc podporuje další formáty souborů se 16-bity na kanál, včetně Maya IFF, RPF, SGI a QuickTime. Očekává se, že se Adobe After Effects 5.5 začne prodávat v prvním čtvrtletí kalendářního roku 2002 a bude k dispozici ve verzi Standard za 33 550 Kč a ve verzi Production Bundle za 77 500 Kč.

ScenicSoft uvedl novou verzi software pro archovou montáž obalů - Pandora 1.2. Jde o bezplatný upgrade, kteří si stávající uživatelé programu mohou stáhnout na adrese http://www.scenicsoft.com. Mezi hlavní novinky patří vylepšená možnost definování výsekových hran a podpora pro Adobe in-RIP traping. Podrobný přehled novinek naleznete v angličtině ZDE.

Společnost Digimarc Corp., poskytující řešení pro ochranu bitmapových obrázků formou vodoznaku, zakoupila divizi ID Systems společnosti Polaroid představující největšího výrobce amerických řidičských průkazů. V divizi je zaměstnáno 300 lidí vytvářející roční příjmy ve výši 50 milionů dolarů. Celkem divize vyrobí ročně 60 milionů personalizovaných identifikačních karet obsahující různé bezpečnostní prvky. Digimarc získal ID Systems za 56,5 milionů dolarů. Digimarc plánuje zvýšit bezpečnost vyráběných identifikačních karet (mj. řidičských průkazů) aplikováním technologie vkládání digitálního vodoznaku.

Print Media Academy, síť vzdělávacích středisek společnosti Heidelberger Druckmaschinen AG, vydala svou první vzdělávací interaktivní referenční publikaci nazvanou "World of Print Media". Informace jsou určené především pro studenty, lektory a nováčky, kteří se s problematikou polygrafie seznamují. Publikace je distribuovaná buď na DVD disku nebo pěti CD-ROM nosičích. Na discích se nachází přes 160 videosekvencí a animací, přes 800 zvukových záznamů a 200 znalostních otázek. Publikace je k dispozici v angličtině nebo němčině za cenu 160 euro. Bližší informace získáte na adrese http://www.heidelberg.com/EN/11/15/7.html.

Adobe koupilo soukromou společnost Fotiva zabývající se vývojem software pro správu a sdílení fotografií v digitální podobě. Získané know-how by Adobe mohlo použít pro dodávání vlastního řešení pro správu obrázků, které zatím ve svém produktovém portfoliu nenabízí.

Creo oznámilo záměr uzavřít továrnu své divize Iris Graphics v americkém městě Billerica, Massachusetts, odkud se výroba, výzkum a zákaznická podpora převede do výrobních závodů v kanadském Vancouveru.

Společnost Macromedia oznámila uvolnění dvou referenčních CD disků obsahující různé šablony, tutoriály, videa a články určené pro uživatele programů Dreamweaver a Flash. První CD je zaměřené na vytváření e-vzdělávacích webů a webů přístupných pro postižené. Druhé CD obsahuje návody a rady začínajícím tvůrcům webu pro práci s Dreamweaverem a Flashem. Obě CD distribuuje Macromedia pod názvem Solutions Kit bezplatně novým uživatelům programů Dreamweaver a Flash.

Až dosud byl produkt Matrox RTMac, střihové řešení na platformě Mac, spojován s programem Apple Final Cut Pro. Nyní se rozšiřuje o balík obsahující střihovou kartu RTMac a software Adobe Premiere. Karta RTMac je nyní optimalizována pro práci s Adobe Premiere, podobně jak je tomu u PC řešení - RT 2500.

Agfa-Gevaert N.V. a její americká divize Agfa Corporation dokončila akvizici firmy Autologic. Ta bude nyní působit jako 100% vlastněná divize Agfy, která do této divize integruje všechna svá řešení určená pro novinový trh.

Enfocus oznámil, že uvedení všech nových verzí produktů se v důsledku technických problémů odsouvají na přelom ledna a února. Zákazníci se tak v letošním roce již nedočkají programů PitStop Professional 5.0, PitStop Server 2.0 a Instant PDF 2.0, které byly původně na toto období ohlášeny. Na druhou stranu lze nyní koupit zmíněné produkty za původní cenu s nárokem na bezplatný upgrade a navíc s různými bonusy.

Z domova:
Společnost Heidelberg Praha spol. s r.o., český zástupce největšího světového výrobce tiskových strojů, zprovoznila na adrese www.heidelberg.cz svůj web. Ten je zpracován ve stejném duchu, jako mateřský heidelberg.com a kromě základních informací o produktech a kontaktech je zde k dispozici také on-line verze zákaznického časopisu společnosti. Z hlavních distributorů tiskových strojů tak zbývá již jen KBA, která nemá pro české zákazníky vůbec žádné lokální stránky.

Společnost ISMC vydala již sedmé vydání katalogu Polygrafie 2002. Novinkou katalogu je část nazvaná "Ročenka polygrafie ČR 2001", kde jsou na 6 stránkách popsána významná výročí v některých domácích polygrafických provozech.


RNDr. Pevel Kalášek
generální ředitel
Hewlett-Packard s.r.o.
Společnost Hewlett-Packard oznámila 6. prosince na výroční tiskové konferenci v Národním technickém muzeu své finanční výsledky a to jak v celosvětovém měřítku, tak v České republice. Z globálního pohledu dosáhla společnost ve svém finančním roce (ukončeném k 31. 10. 2001) celkových tržeb ve výši 45,2 mld. USD, což oproti minulému roku přestavuje meziroční pokles o 7 %. I přes pokles tržeb Hewlett-Packard stále celosvětově udržuje jako jedna z mála IT společností trvalou ziskovost. Nejsilnější segmenty byly pro HP tradičně systémy pro zobrazování (HP sem zahrnuje laserové a inkoustové tiskárny a další zobrazovací technologie plus související spotřební materiál) a služby IT, kam HP řadí kromě konzultačních a finančních služeb i servis. Společnost v současné době zaměstnává 88 000 lidí (a pokud bude dokončena fúze s Compaqem, bude se jednat o více než 140 000 zaměstnanců). V České republice si HP letos připomnělo 10leté výročí založení Hewlett-Packard s.r.o. Celkové tržby u nás činily cca 7,6 mld Kč. Společnost zaměstnává v České republice 273 lidí.

Kreativní team grafického studia Magic Seven posílila Jarka Suchopárková, která dříve působila na pozici Art Director v agenturách LOWE GGK, BBK D´Arcy a naposledy v Ark Thompson.
Studio současně oznámilo nový prosincový spot happy.magicseven.cz (cca 1,1 MB) představují velmi originálním a na české poměry v polygrafii netradičním způsobem fungování společnosti. Ke stažení ZDE.

Do 31. prosince je prodloužena akce na konkurenční upgrade Adobe InDesignu 1.5 CE. Ten lze získat upgradem z jakékoliv DTP aplikace za cenu 28.150,- Kč (běžná cena InDesignu je 36 140 Kč). Součástí nabídky je také bezplatný upgrade InDesignu na verzi 2.0 CZ. Blíže viz stránky Amos Software.

Máte novinky také z vaší firmy? Zašlete nám je adresu . Budou-li aktuální, zpracujeme je do příštího kaleidoskopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: