Hledáte tiskárnu? První se již představují ... - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Hledáte tiskárnu? První se již představují ...

30. července 1999, 00.00 | První tiskárny se zapsaly do obnoveného přehledu tiskáren na našem serveru. Podívejte se, které tiskárny jsou aktivní také na Internetu!

Společnost Quark si ve své minulosti několikrát uvědomila nutnost rozšíření svého portfolia, které bylo vždy postaveno pouze na velmi úspěšném programu pro sazbu a zlom QuarkXPress. A tak vzniklo několik, často neúspěšných projektů. Jedním z nich byl program QuarkImmedia pro tvorbu multimediálních prezentací (také pro Internet), který se však ve větším měřítku nikdy neprosadil.

Proto se nyní společnost Quark rozhodla, že projekt programu QuarkImmedia v jeho verzi 1.5 pozastaví (i když podle zástupců výrobce není vyloučeno, že v budoucnu nebude zveřejněn nový upgrade) a některé vlastnosti implementuje raději do úspěšných produktů jako je Xpress (a několik dalších, které plánuje v nejbližší době zveřejnit).

Dočkáme se tedy multimediálního XPressu? V jistém slova smyslu patrně ano. Společnost Quark hodlá využít technologie z programu QuarkImmedia především pro vylepšení XPressu v otázce publikačních možností ve formátu HTML. QuarkXPress 5.0 by měl například precizně pracovat s tabulkama atd. Jaká však bude realita uvidíme až příští rok. Každopádně jakákoliv vyspělá a použitelná forma přenosu stránek ve formátu qxd do HTML by Quarku nesmírně prospěla. Přeci jen existuje spousta dokumentů, které je třeba publikovat na webu bez toho, aniž bychom pro ně programovali samostatné stránky. Ostatně jak si vede s převodem stránek do HTML konkurenční Adobe InDesign se na Grafice dočtete již brzy...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: