Hexachrome v Photoshopu snáze a levněji - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Hexachrome v Photoshopu snáze a levněji

15. července 1999, 00.00 | Také pro Photoshop připravila Pantone velmi jednoduchý plug-in pro tvorbu hexachromatické grafiky.

Po nedávném ohlášení pluginu pro práci s hexachromem v Adobe Illustratoru představila společnost PANTONE plug-in HexImage. Ten je určen pro Adobe Photoshop a umí slouží k vytváření hexachromatických separací s použitím ICC profilů. HexImage využívá vyspělé funkce správy barev Adobe Photoshopu verze 5 a vyšší.

A co to vlastně hexachrome je?

Pravý hexachrom je tiskem v šestibarvové škále, v níž je každá z barev odlišná od běžně používaného CMYKu. Tato technologie byla vyvinuta a rozšířila se v posledních letech nejvíce ve Spojených státech. Hexachromatický tisk nevyžaduje mnoho, ale mnoho nabízí. Princip je zdánlivě prostý: tiskne se v celé škále RGB, což v praxi znamená, že obrazovou předlohu lze vytisknout tak, jak ji vidíme na fotografii, diapozitivu či kalibrovaném monitoru počítače. Tisk je založen na soutisku šesti barev oproti běžným čtyřem. K barvám azurové, purpurové, žluté a černé (CMYK) jsou přiřazeny oranžová a zelená. Ale i původní čtyři barvy jsou v hexachromu plnější a zářivější. Vzniká tak nový barvový prostor CMYKOG, který se zaobluje takřka do ideálního kruhu. Hexachrom je tak technologií vhodnou pro nejnáročnější barevné tisky, u kterých je nutné dosáhnout zářivé barevnosti celého barevného spektra a hlubokého prostorového efektu. Je proto oceňován především v oblasti dokonalé reprodukce uměleckých děl a u všech předloh, kde je třeba reprodukovat například zářivou tropickou scenérii, svět "chemických" barev či iluzi virtuálního cyberprostoru.

Plug-in HexImage automaticky separuje obrázky především z prostoru RGB a L*a*B a obrázek uloží v souboru DCS 2.0, který je možné použít například v programu QuarkXPress.

HexImage bude prodáván jak pro MacOS tak Windows. K dostání bude během léta za zaváděcí cenu 200 dolarů. Na stránkách Pantone bude k dispozici také bezplatná trial verze.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Photoshop  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: