EFI koupí Splash Technology - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

EFI koupí Splash Technology

4. září 2000, 00.00 | Zásadní změny se chystají u výrobců RIPů, kde akvizice Splash Technology firmou EFI opět výrazně zamíchá karty. A ani Harlequin však nezahálí.

Poslední den veletrhu Seybold s sebou přinesl velmi zajímavou, na rychle ohlášenou zprávu – Electronics For Imaging, Inc (EFI) jeden z vedoucích výrobců RIPů, se spojí s Splash Technology. EFI odkoupí akcie od akcionářů Splashe v ceně 10 dolarů za kus, což představuje transakci v celkové hodnotě 146 milionů dolarů. Vše ještě podléhá schválení antimonopolních úřadů, ale vzhledem k tomu, že obchod pozitivně hodnotí jak EFI, tak Splash, dočkáme se patrně v blízké budoucnosti vzniku dalšího velmi silného hráče na poli pre-pressu, tentokrát především v oblasti RIPů – oba výrobci se totiž úspěšně zabývají jejich výrobou a oba dosud držely důležité patenty, které nyní budou moci využít pro tvorbu nových společných zařízení.

Ohlášením akvizice Splashe však spojování na trhu RIPů nekončí. Také společnost Global Graphics, vlastnící Harlequin RIP, ohlásila zakoupení divize Digital Publishing Software společnosti 5D Solutions, která se také zabývá vývojem RIPů pro high-end nasazení v pre-pressu. Celková cena akvizice byla 24,7 milionů EURO, z čehož 3 miliony EURO byly vyplaceny v hotovosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: