DAX zprovoznil diskusní server printplanet.com - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

DAX zprovoznil diskusní server printplanet.com

3. ledna 2000, 00.00 | Hledáte zahraniční zdroj informací o CTP, Workflow, tisku, barvách a dalších tématech? Pak rozhodně nepřehlédněte printplanet.com.

Digital Art Exchange, Inc. (DAX), dřívější správce diskusního fóra Computer-To-Plate Pressroom (CTPP), zprovoznil PrintPlanet.com, diskusní webovský server primárně zaměřený na grafická odvětví. Od svého spuštění hostí PrintPlanet devět elektronických konferencí, které tvoří jednotnou centralizovanou síť, zaměřenou na grafiku, pre-press a polygrafii. Konference jsou určeny profesionálům i všem dalším zájemcům o výměnu novinek, tipů a znalostí zásadních pro uvedené obory. Do budoucna se plánuje vytvoření konferencí dalších.

Podle Chucka Gehmana, technologického viceprezidenta DAXu, byl hlavním popudem ke zřízení serveru dřívější nebývalý zájem o konferenci CTPP. Tento zájem přičítá přispění Dava Mainwaringa, moderátora konference, a také kvalitním technickým zdrojům DAXu. Firma proto rychle vytvořila infrastrukturu a poskytla zdroje pro další konference, které jsou nyní k nalezení na Printplanet. PrintPlanet hostí následující konference:

  • CtP Pressroom - Již zmiňovaná Computer-to-Plate Pressroom je dnes nejznámější konferencí, ve které si jednotlivci a společnosti zainteresované na vývoji a užívání CtP technologií vyměňují novinky, zkušenosti, tipy a znalosti týkající se CtP a přidružených oborů. S více jak 2 300 účastníky, jejichž počet se neustále se rozrůstá, patří mezi nejvýznamnější diskusní fóra zaměřená na uvedenou oblast.
  • CtP-Q -- Tato komunita je zaměřena na aplikace pro stránkový zlom a jejich využití k přípravě tiskových souborů. Na rozdíl od jiných konferencí zaměřených na tento typ programů je CtP-Q jediné fórum zabývající se otázkami produkce.
  • Computer-To-Film/Digital Workflow - Tiskárny užívající tradiční produkční metody zde diskutují svůj přechod k digitálnímu workflow.
  • Ink on Paper Basics - Autoři, designéři, studenti a jiní účastníci tohoto fóra zde rozšiřují své znalosti technických aspektů tisku a vydávání publikací. Stejně jako ve všech ostatních konferencích jsou i zde k účasti a zodpovídání otázek zváni experti a konzultanti.
  • Newspaper Technology - Profesionálové z říše periodického tisku diskutují o technologiích a problémech uvedené oblasti.
  • Quick Print Technology - Členové této konference diskutují o zakázkovém tisku a personalizačních technologiích.
  • Printing Color - Problémy pre-pressu a tisku se zaměřením na kontrolu a správu barev.
  • Telecom Technology - Členové diskutují o telekomunikačních a síťových technologiích a strategiích spojených s komunikací v oblasti grafiky.
  • Asset Management - Tato komunita je spojena s aplikacemi, implementacemi a trendy správy zdrojů v oblasti digitálních médií.
Každá z konferencí má své vlastní zdrojové stránky a také stránku přístupovou. V současnosti mají všechny konference přes 4 000 členů a každodenně se rozrůstají.

Mimo členů jednotlivých konferencí rozpoznali i výrobci a organizace výhodnost spojení s klienty technologicky agresivními a dobře informovanými v oblasti grafické komunikace, pre-pressu a polygrafie prostřednictvím sponzoringu CTPP.

Další informace: www.printplanet.com

ZDROJ: Svět tisku 12/99

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: