Creo vstupuje na trh e-komerce - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Creo vstupuje na trh e-komerce

1. února 2000, 00.00 | Také Creo zaregistrovalo komerční význam Internetu a spolu s Prograph Systems vytvořilo novou internetovou společnost PrintCafe. Nejde však o žádnou kavárnu...

Logo CreoTaké Creo zaregistrovalo komerční význam Internetu a spolu s Prograph Systems vytvořilo novou internetovou společnost PrintCafe poskytující dnes již skoro standardní služby elektronické komerce zaměřené výhradně na polygrafický trh.

Logo PrintCafePrintCafe není zatím ještě spuštěno, podle tiskové zprávy by však server měl umožňovat všestrannou komunikaci mezi tiskárnami a zadavateli tiskových zakázek. Chybět by neměla možnost sledovat stav zakázky v reálném čase, řídit fakturaci, sledovat platby a řadu dalších služeb. Celý systém bude financován ze strany tiskáren a dodavatelů - zadavatelé tiskových zakázek budou mít přístup bezplatný.

Podle kontraktu vloží Creo do PrintCafe 25 miliónů amerických dolarů, zatímco Prograph Systems, vedoucí společnost v oblasti systémů pro elektronické publikování (společnost vytvářela systémy např. pro časopisy TIME, People a publikační systémy pro 17 z TOP 20 severoamerických tiskáren), převede veškerou svoji strukturu a činnost právě do vznikajícího PrintCafe.

PrintCafe tak již od počátku bude mít velmi silné zázemí. Bude proto velmi zajímavé, jak se tento systém uchytí v prostředí, kde již velmi úspěšně působí řada dalších subjektů. Minimálně podle uveřejněné tiskové zprávy by však měl systém poskytovat služby na skutečně vysoké úrovni a nahradit některé softwarové nástroje, které se používají v tiskárnách například pro plánování zakázek. Velkou devizou do budoucnosti by mohlo být i přímé napojení na workflow systém, jehož výrobou se Creo zabývá (společně s Heidelbergem vytváří Creo systém Prinergy, nyní po fúzi se Scitexem přibyl ještě Brisque).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: