Co nového u Adamovských strojíren? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Co nového u Adamovských strojíren?

13. září 1999, 00.00 | Adamovské strojírny zhodnotily na svých firemních dnech svojí obchodní činnost a představily některé novinky.

8. září letošního roku se v areálu Adamovských strojíren konal firemní den. Na celou akci byli pozváni zástupci velkých tiskáren z České republiky, a samozřejmě nemohl chybět ani zástupce našeho časopisu. Firemní den, který začal ráno v devět hodin byl rozdělen do dvou základních částí. V první části, která se konala v budově Generálního ředitelství, jsme si poslechli několik teoretických přednášek v podání zástupců Adamovských strojíren a v druhé části následovala prohlídka výrobního areálu závodu.

Jako první se v bloku přednášek ujal slova operační ředitel Adamovských strojíren a zhodnotil úspěšnost firmy letos a v minulém roce. Připustil špatný začátek letošního roku a s ním i úpadek prodeje na zahraničních trzích, především v USA, Číně a státech bývalého Sovětského Svazu. Neopomněl však zdůraznit, že od května se situace v oblasti prodeje strojů Dominant na zahraničních trzích výrazně zlepšila. Na závěr své řeči ještě představil dceřinné společnosti firmy, mezi kterými již byla zařazena společnost Adast Amerika, která začne pracovat až od 1. ledna 2000. Poprvé se však tato dceřinná společnost představí již za měsíc na mezinárodním veletrhu v Chicagu.

Po úvodu následovalo zhodnocení tuzemského trhu, o které se postaral ing. Chlup, vedoucí tuzemského prodeje. Ten jednoznačně naznačil jakým směrem se budou Adamovské strojírny na tuzemskému trhu ubírat. V oblasti vylepšení tiskových strojů je asi hlavním trendem vybavování strojů bezpotahovým vlhčením vlastní výroby - vlhčením Adamatic. Zkvalitnit by se měl i servis a technická podpora, neboť do konce roku mělo vzniknout v každém okresním městě tzv. servisní centrum.


O divizi repasí byl veliký zájem

V následující již méně teoretické přednášce představil vedoucí vývojové sekce ing. Sedlák stávající a plánovaná vylepšení jednotlivých vývojových řad strojů Dominant. U formátově nejmenšího stroje, kterým je Romayor 314 dojde v letošním roce k úpravě pohonu a především designu. Ve formátové řadě B3 strojů 506A došlo k poslední výrazné změně zejména v oblasti nakladače, který je nyní standardně vybaven novou nakládací hlavou s možností výškové regulace a s bočními rozfuky. Do těchto strojů je také standardně instalován upínací systém Bacher Control 2000. Všechny stroje Dominant mohou být vybaveny poprašovacím systémem německé firmy Grafix. Další vývojová řady strojů 507A, jejíž čtyřbarvové provedení bylo poprvé představeno v roce 1995 na Drupě, se bude také ubírat směrem bezpotahového vlhčení. Jako možnosti se zde nabízí vlhčení Adamatic nebo vlhčicí systém americké firmy Varn Kompac. Tento vlhčicí systém se osvědčil především svými nízkými nároky na seřizování a vyloučením chladicího agregátu. Stroje řady 547 mají navíc nově integrované sušicí zařízení Inkdry. Ovládání další vývojové řady, kterými jsou stroje 705, bylo sériově nahrazeno pneumatickým řízením. Předchozí ovládání pomocí pákového systému nyní zůstalo pouze u jednobarvového stroje řady 705. Především pro vedení kartonů a silnějších materiálů bylo u těchto strojů také nově zkonstruováno vedení archu nad tlakovým válcem. Stroje řady 705 lze navíc vybavit přistavitelným lakovacím zařízením z dílen Adamovských strojíren. U poslední a největší vývojové řady - strojů řady 806 byla jako největší novinka představena automatická myčky ofsetových potahů pracující kartáčovým systémem. Myčka bude letos zkoušena v ověřovací sérii i na strojích řady 705.


Výrobní hala pro stroje řady 825

V další přednášce představil ing. Geršl změny a inovace v oblasti elektronických systémů. Většina inovací se týká především nové elektroniky programovatelného automatu (automat pro řízení jednotlivých procesů stroje) od japonské firmy Omron. Další vylepšení u strojů řady 506 je záměna pohonu ze stejnosměrného na asynchronní. Největší novinku v elektronické oblasti najdeme na strojích řady 806. Je jím nové poloautomatické zakládání tiskových desek, které je zatím ve zkušební výrobě.

Tím byl uzavřen cyklus přednášek o tiskových strojích Adast Dominant. Následovalo krátké představení produktů dceřiné společnosti Adast Blansko, která v současné době vyrábí čtyři základní velikosti řezaček. Poslední přednášku zajistil ing. Šimek z firmy DC - tiskové potřeby, který hovořil podrobněji o používaných vlhčicích zařízeních a především o mycích systémech.

Druhá část firemního dne Adamovských strojíren byla zaměřena na exkurzi po výrobních halách firmy. Po návštěvě prezentačního Showroomu byla pozvaným představena divize repasí, odkud se všichni autobusem přemístili nejprve do výrobní haly zajišťující výrobu strojů řady 506, a poté do největší výrobní haly, ve které se sestavují stroje řad 706 a 806.

Při celkovém hodnocení akce musíme ocenit především snahu a ochotu zástupců Adamovských strojíren, kteří se snažili vycházet návštěvníkům vstříc a zodpovědět jim všechny dotazy. Záměrem Adamovských strojíren je pořádat takováto setkání zhruba každého půl roku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: