Amatér stejně dobře jako profík - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Amatér stejně dobře jako profík

2. června 1999, 00.00 | Produkty značky binuscan přinášení amatérům možnost automaticky upravovat barevnost, ostrost obrazu či provádět nejrůznější konverze a separace obrazu. Vše jednoduše a překvapivě dobře.

Logo Francouzská společnost binuscan představila první červnový den své v pražském hotelu Don Giovanny . Prezentaci uspořádala společnost Conquest, která distribuuje produkty binuscan u nás. Prezentaci samotnou pak bravurně zvládl pan Bruno Courbage, který je produktovým specialistou přímo z Monaka.

Firma binuscan byla založena v roce 1992 v Monaku a vznikla poměrně zvláštní cestou. Původně šlo o jednu z největších klasických tiskáren v jižní Francii. Když se tiskárna rozhodla přejít na digitální zpracování narazila na nedostatek vhodných programů pro zpracování grafických předloh a separací.Takže první produkty binuscan vznikly pro vnitřní potřebu tiskárny. Po jejich uvedení na trh a poměrně slušném rozšíření se společnost začala věnovat pouze vývoji programového vybavení pro automatické zpracování digitálních obrazů.

Pražská prezentace byla zaměřena na produkt ColorPRO, který je dodáván ve verzi 4.2 pro PC i Mac. Jeho možnosti byly živě prezentovány na platformě Windows NT ve spojení se skenerem UMAX PowerLook 3000. Po celou dobu prezentace se pan Courbage udržel v čistě technické úrovni výkladu, takže účastníci byli ušetřeni marketingových frází. Prezentace byla poutavá a vyčerpávající.

V exklusivním rozhovoru, který nám pan Courbage z binuscanu poskytl po skončení prezentace jsme se dozvěděli několik zajímavých novinek. Tou první a asi nejpodstatnější je fakt, že probíhá lokalizace systému ColorPRO do češtiny. Podle jeho slov je v závěrečné fázi a příští verze programu bude jako první v češtině.
Druhou zajímavostí je, že společnost binuscan se snaží oslovit další cílovou zákaznickou skupinu. Původně byly programy určeny pro začínající uživatele či profesionály z jiných než grafických oborů. Proto dokáže pracovat takřka zcela automaticky bez zásahu uživatele. S tím, jak systém vyspěl se otvírá možnost jeho užití i v profesionálním grafickém prostředí. Mnoho funkcí lze manuálně kontrolovat a jejich výsledky často odpovídají mnohahodinové práci profesionála. To znamená, že binuscan nemá nahradit Photoshop, ale zefektivnit masové zpracování obrázků.
Přestože společnost binuscan necítí v podstatě žádný konkurenční tlak, snaží se produkty zdokonalovat. Přímou konkurenci sice nemá, ale pokud chce nahradit specializované korekční či separační produkty, musí ještě některé funkce dotáhnout.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: