AGFA Open house - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

AGFA Open house

31. března 2000, 00.00 | Včera jsme byli ve Vídni na speciální akci společnosti AGFA věnované představení nových produktů a ambiciózního projektu pro veletrh Drupa 2000.

Společnost Agfa uspořádala včera (30.3.2000) ve své vídeňské pobočce zajímavou akci nazvanou "AGFA Open House". Ta byla součástí celkem tři dny trvajících "Digitálních dní Agfa" pořádaných zejména pro rakouské zákazníky a dealery z oblasti střední a východní Evropy. Open House byl určen novinářům ze stejného regionu a v podstatě byl lokální reprízou velké pre-Drupa akce ve Spojených Státech.

Jak je patrné zvýše uvedeného, primárně šlo o informace pro novináře týkající se připravované účasti Agfy na veletrhu Drupa 2000. Na něm hodlá společnost s dalšími šedesáti společnostmi předvést v hale číslo 9 fungující "PrintCity" založené na otevřených standardech spojujících různá zařízení různých výrobců. Agfa s Man-Rolandem jsou tahouny celého projektu, takže ji samozřejmě patřičně propaguje. Prezentované informace jsou obecně známé a v podstatě překvapily pouze několik hodně neinformovaných maďarských novinářů. Pokud vám informace o tomto projektu unikly doporučuji server www.printcity.de, kde najdete velmi aktuální informace.

Produkty AGFA

Kromě uvedené tiskové konference Agfa předvedla většinu svých produktů z oblasti pre-pressu a polygrafie v praxi. To znamená, že k vidění byly malé digitální fotoaparáty i velkoformátové CtP řešení. Perličkou pak byl monopost stáje Prost, kterou Agfa v loňském roce sponzorovala. Pokud jste se nechali vyfotografovat u formule, byla Vám digitální fotografie zhotovena okamžitě na instalovaném labu.

Formule PROST

Z produktů nás nejvíce zaujaly dva nové skenery. Modely SnapScan e40 a e50 se zatím na český trh nedodávají, ale s dodávkami se počítá a přinesou opět pokrok v amatérské oblasti domácího skenování. Například model e50 nabízí rozlišení 1200x2400 dpi, vysokou hloubku barev a navíc vestavěný prosvětlovací nástavec pro předlohy 35 mm formátu. Přesněji pro celý strip 35mm filmu. To vše v opravdu domácím provedení a snad za cenu přijatelnou pro běžné uživatele. Již se na skenery těšíme!

Digitální minilab

Další lahůdkou byl instalovaný a funkční digitální minilab. Ten byl prezentován opravdu v praxi, takže z něj padala jedna aktuální digitální fotografie za druhou. Podobně jako u Fuji Frontieru 350 jde o laserový osvit fotografického papíru s vysokou přesností a ostrostí. Navíc jsme se dozvěděli, že právě na Drupu chystá Agfa nový vylepšený model tohoto zařízení, také se je na co těšit.

Snapscan e40 + e50

Pokud shrneme celkový dojem, kterým předváděné produkty působily, dostaneme jednoznačný obraz strategie Agfy. Ta dává zcela zásadní důraz na systém správy barev, který implementuje do všech svých zařízení. Obecně se dá říct, že právě práce s barvami a věrnost jsou nejčastější výhody produktů Agfa před konkurencí. To platí ve vyšším segmentu. V amatérském segmentu nyní Agfa aktuálně mění své zaměření. Neoficiálně jsme se dozvěděli, že se Agfa hodlá soustředit v digitální fotografii hlavně na nejnižší segment trhu.

Opravdu se těším na letošní Drupu, protože projekt PrintCity je hodně velkorysý a je otázkou, zda se podaří vše dokonale připravit. Například kompletně fungující work-flow na základě CIP3 je zatím pouze budoucností. Inu je na čem pracovat a Drupa bude prubířským kamenem nejen pro Agfu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: