Adobe představilo InScope workflow - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Adobe představilo InScope workflow

7. září 2000, 00.00 | Spolu s novým Adobe Photoshopem 6.0 představila společnost Adobe na veletrhu Seybold také nové workflow prostředí InScope.

Spolu s novým Adobe Photoshopem 6.0 představila společnost Adobe na veletrhu Seybold také nové workflow prostředí InScope. Ve zkratce je InScope nástroj, který umožní systémovým integrátorům vybodovat integrované publikační systémy pro řízení pracovního procesu a správu digitálního obsahu s webově orientovaným uživatelským rozhraním. InScope je vystaven na databázi obsahující jak samotný obsah vydávaných publikací, tak příslušná metadata. Kategorizování obsahu dovoluje vydavatelům specifikovat využití každé položky pro konkrétní účel (např. podle výstupního média). Podobně vnitřní organizace datového obsahu v InScope poskytuje podrobné informace o tom, k jakým částem publikace a jakým článkům daná položka patří. Adobe do systému zabudovalo řadu nástrojů, které je třeba využívat při publikační činnosti - nejčastěji vydávání novin a časopisů - InScope je úzce propojen s layout programem Adobe InDesign a nástrojem pro psaní článků (Adobe InCopy), následně nabízí náhledy vysazených stránek, přehled činností jednotlivých pracovníků redakce aj.

Jedním z prvních integrátorů, které Adobe uvádí jako svoji referenci je společnost Sema Group. Ta v současné době připravuje InScope pro společnost Havas Group, kde byl jako první pilotní projekt vybrán týdeník Le Moniteur. Na jeho příkladu je dobře vidět, co aplikace InScope znamená v praxi. Kromě vytvoření komplexního redakčního workflow (včetně možnosti automatického vytvoření základního layoutu publikace z prvotní definice obsahu, tj. článků, sekcí, inzerce aj.) bude například systém propojen s on-line archivem obrázků, Sema vytvoří také robota, který bude automaticky vytvářet PDF a HTML verze vytvořeného časopisu. Všechna data z vytvořeného časopisu budou také převedena do XML a připravena tak k dalšímu využtí.

Adobe InScope pro MacOS 8.5, 8.6 a 9.0 a pro Windows 98, Windows 2000 a Windows NT 4.0 bude k dispozici v celém světě v září 2000. Cena Adobe InScope závisí na individuální implementaci a bude ji určovat systémový integrátor (rozhodně je však systém určen pro velké společnosti, čemuž bude odpovídat i cena). Další informace a seznam systémových integrátorů najdete na webové adrese http://www.adobe.com/products/inscope.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: