Mr. Smith: Český plug-in - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Mr. Smith: Český plug-in

Photoshop Mr. Smith

18. ledna 2001, 00.00 | Nový český plugin pro Adobe Photoshop se specializuje především na vytváření prvků s "kovovým" vzhledem. Program má zajímavé grafické rozhraní a funkce rozhodně stojí za vyzkoušení.

Společnost ApEL software představila na svých stránkách nový plugin pro Adobe Photoshop a další bitmapové grafické editory, které umí s pluginy kompatibilními s Photoshopem pracovat. Jde o zajímavý filtr Mr. Smith, který se specializuje na tvorbu plastických efektů.

Mr. Smith pracuje s hladinou s odemknutou průhledností (alfa kanálem), nebo s maskou (selekcí). Tak lze kombinovat více různých postupů na jednom objektu.

Uživatelské rozhraní filtru je graficky pěkně zpracované a jednoduché - řadě uživatelů jistě pomůže, že na rozdíl od zahraničních produktů jsou všechny ovládací prvky v českém jazyce.

Na obrázek se aplikují dvě textury - reflexní a hloubkovou. Reflexní textura vytváří základní motiv prvku. Povrch objektu je dále hloubkově modulován hloubkovou texturou. Ta vytváří zdrsnění a zvrásnění na hranách i na ploše objektu. Účinnost filtru, respektive hloubku efektu, lze plynule nastavit ovládacími prvky nezávisle pro okraje (hrany) a pro plochu. Pro detekci okrajů pro tvorbu efektu lze použít buďto kanál průhlednosti objektu nebo aktuálně použitou masku.

Praktické je, že lze ovlivňovat také způsob nanášení textury - např. nastavením prvku "Rozestření textury", který mění zvolené měřítko v závislosti na pozici v objektu. Měřítko rozestření lze měnit nezávisle pro horizontální a vertikální směr. Vzhled textury lze měnit i dalšími tlačítky pro úpravu textury - texturu lze přímo v pluginu např. rozmazávat, otáčet, upravovat její barevnost aj.

Ukázky výstupu z pluginu:

Mr. Smith si můžete na zkušební dobu 15 dnů stáhnout ZDE. Cena pluginu činí 390 Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: