Legendární Extensis PhotoText zdarma - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Legendární Extensis PhotoText zdarma

13. prosince 1901, 21.45 | Společnost Extensis začala zdarma distribuovat Photoshop plugin PhotoText, který byl donedávna součástí úspěšné sady pluginů Extensis PhotoTools 2.0

Společnost Extensis začala zdarma distribuovat Photoshop plugin PhotoText, který byl donedávna součástí úspěšné sady pluginů Extensis PhotoTools 2.0. Třebaže dnes již samotný Photoshop 5.0 disponuje například zpětnou editovatelností textů, nabízí PhotoText stále komfort, který při práci s textem ve Photoshopu nenajdete.

S PhotoTextem lze v Photoshopu nastavovat řadu parametrů při práci s textem - lze psát tučně, kurzívou, podtrženě, se stínem, přeškrtnutě atd. Není problém nastavovat barevnost písma, přičemž všechny atributy lze aplikovat buď na celý text, nebo pouze na vybrané znaky.

Užitečnou vlastností je možnost definice uživatelských stylů s nastavením formátování a charakteristiky písma. PhotoText umí také přiřazovat různé předdefinované styly písmen - např. tučné, kurzíva, stíny atd. - k libovolně zvolenému písmu.

PhotoText umožňuje nastavovat kerning písma a práci s několika bloky textu najednou.

Text napsaný prostřednictvím PhotoTextu lze uložit a kdykoliv zpětně editovat. Je však nutné jej pochopitelně editovat znovu PhotoTextem - není možné použít standardní textový nástroj Photoshop 5.0.

Plnou verzi PhotoTextu ve verzi pro PC a MAC naleznete na adrese http://www.extensis.com/freephototext. Doporučujeme vyzkoušet.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: