Flaming Pear Flood 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Flaming Pear Flood 1.0

26. října 2000, 00.00 | Klidná nebo více či méně zvlněná vodní hladina v Adobe Photoshopu? S plug-inem Flood firmy Flaming Pear to není žádný problém.

Výpočty a vykreslení realistické vodní hladiny byly vždy doménou specializovaných modelovacích/vizualizačních a všeobecně i všech raytracingových programů. S příchodem plug-inu Flood máte možnost něco podobného snadno a v krátkém čase vytvořit i v Adobe Photoshopu a dalších programech kompatibilních s jeho plug-in architekturou. Flaming Pear Flood stojí 20$, zaregistrovat respektive zakoupit si můžete plug-in zde. Flood funguje ve všech Windows verzích Photoshopu 3.x a vyšších, k dispozici je i verze pro Macintosh.GUI plug-inu je na prvním velkém obrázku, napravo je poměrně velké preview, nalevo pak ovládací prvky rozdělené do tří hlavních skupin. První skupina "View" slouží k nastavení pohledu, perspektivy a vzdálenosti horizontu/jeho výšky. Druhá sekce "Waves" slouží pro vytvoření vlnění, jeho komplexnosti/četnosti, odlesku vln (například typické lesknoucí se obrysy vln na slunci) a případného rozostření. Ve třetí sekci Ripple pak nastavujete parametry pro vlny, tedy jejich velikost, výšku a samotné "zvlnění". Předdefinované typy vlnění "házíte" obvyklým symbolem hracích kostek, varianty pro každý typ vlnění pak volíte kliknutím na symbol vlny vedle kostek.

Na ukázkách si můžete prohlédnout jednak postup, jak lze začlenit či spíše šikovně namočit libovolný objekt/postavu do mírně zřečené vodní hladiny, na ostatních ukázkách jsou ukázky vlnění generovaného při nastavování jednotlivých sliderů.

Flood je určitě dobrý nápad v tradičně kvalitním provedení firmy Flaming Pear, cena plug-iny je též přijatelná. Programátoři Flaming Pear však mimo plug-inu Flood představili v poslední době i další dvě novinky - se Super Blade Pro jste se už na Grafice On-line seznámili, zbývá tedy ještě plug-in Lunar Cell.

Další relevantní články:

BladePro v super verzi
Flaming Pear Primus

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: