Xerox uvádí na český trh nové stroje - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Xerox uvádí na český trh nové stroje

17. září 1999, 00.00 | Nová technologie umožňuje plnobarevně potiskovat papíry až do plošné hmotnosti 250 g/m2.

Společnost Xerox představila na své včerejší tiskové konferenci několik nových digitálních kopírek/tiskáren, které uvádí, nebo v nejbližší době uvede na český trh.

V oblasti černobílého tisku a kopírování jsou to zařízení Document Centre 340ST a 332ST. V duchu politiky Xeroxu se vždy jedná o komplexní digitální řešení umožňující mimo běžného kopírování ještě řadu funkcí typu vzdálený tisk, skenování, faxování atd. Model DC 340 tiskne rychlostí 40 stran A4 za minutu a DC 332 má rychlost 32 stran za minutu.

Z pohledu zaměření našeho magazínu jsou pak velmi zajímavé další dvě nově představená zařízení - DocuColor 4 a DocuColor 12. Jak již název napovídá, jedná se o barevné multifunkční zařízení. DocuColor 12 nabízí rychlost 12,5 plnobarevných stran A4 za minutu a 50 stran za minutu při černobílém tisku. Zařízení disponuje automatickým duplexem a umí zpracovávat i nadformát A3+, tj. lze tisknout i dokumenty A3 "na spad". DocuColor 12 disponuje rozlišením 600 x 600 x 8 bitů.

DocuColor 4 tiskne rychlostí 4 plnobarevné strany A4 za minutu, popř. 16 černobílých stran A4 za minutu. Maximální potištěná plocha je 279 x 432 mm.


Petr Tkadlčík demonstruje jednu ze silných stránek nových zařízení - zákazník si ve stroji může sám vyměnit všechny podstatné součásti
(na obrázku DocuColor 12).

Obě tiskárny/kopírky disponují řadou možností typických pro multifunkční zařízení - lze je spravovat vzdáleně, lze je použít jako skeneru (na včerejší prezentaci byla DocuColor 4 prezentována ve verzi LP, tj. pouze jako tiskárna bez skeneru) atd. Zařízení mají zabudovaný EFI RIP.


Detailní pohled na DocuColor 12 vystavené na nedávném Seyboldu.

Novinkou zmiňovaných dvou zařízení je proces přenosu barvy z tonerů na válec - všechny čtyři barvy se nejprve přenesou na jeden pás (tzv. Internet Belt Transfer), ze kterého se teprve "otisknou" na papír. Tímto způsobem je možné potiskovat papír až do plošné hmotnosti 250 g/m2. Papír se v takovém případě podává prostřednictvím ručního podavače. Z automatického podavače umí DocuColor 4 a 12 zpracovat papír od plošné hmotnosti 160 g/m2, což je také slušné (i při této plošné hmotnosti je pochopitelně možné využít automatický duplex).

A cena? Ta je také velmi konkurenceschopná - DocuColor 4 LP bude prodáván za přibližně 196.000,- Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: