Vypadá to jako Indigo, ale není to Indigo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Vypadá to jako Indigo, ale není to Indigo

27. července 1999, 00.00 | Co je to? Přece nový digitální tiskový stroj od A.B.Dick, který nese název A.B. Dick Colour.

Není to tak dávno, co jsme v článku Indigo míří na širší trhy přinesli první informace o dohodě, podle níž bude tisková technologie firmy Indigo dodávána do digitálních tiskových strojů společnosti A.B. Dick. Ta již první své zařízení představila na veletrhu PrintImage 99. Tiskárna se jmenuje A.B.Dick Colour a svým vzhledem se Indigu velmi podobá. Společnost bude svůj digitální stroj prodávat nejen na americkém trhu, ale také prostřednictvím svých poboček v Kanadě, Anglii, Belgii a Nizozemí.

Cena za A.B. Dick Colour by se měla pohybovat těsně pod $150,000, což je stejně, jako nedávno ohlášené Indigo E-Print Pro+. Cenou by si stroje neměly konkurovat. Indigo tedy pravděpodobně zvolilo podobnou strategii jako Xeikon, která své tiskové technologie úspěšně dodává řadě dalších výrobců - např. firmě Agfa (prodávána jako Chromapress), IBM (prodáváno jako Infocolor) a Nilpetter. Uvidíme, třeba se s technologií Indigo za čas setkáme i u dalších firem.

Nově ohlášenými produkty - ať již pod značkou Indigo či A.B. Dick míří ovšem na jiný trh, než zmiňované technologie Xeikonu - na trh dosud ovládané spíše high-end barevnými kopírkami, které jsou sice levnější, ale zase nedisponují tak vyspělou technologií a především rychlostí. Nově představené zařízení A.B.Dick Colour tiskne například rychlostí 8 000 jednobarevých výtisků A4 za hodinu a až 2 000 plnobarevných A4 za hodinu při rozlišení 800 dpi. Uvidíme, jakým způsobem zamíchá tato nová strategie v tomto segmentu kartami.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: