Výkonnostní testy nových MacBooků Pro - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Výkonnostní testy nových MacBooků Pro

1. března 2011, 00.00 | Macworld podrobil svým benchmarkovým testům letošní modernizované MacBooky Pro. Výkon procesorů vzrostl opravdu výrazně, avšak integrovaná grafika 13palcových modelů je slabší než byla GeForce GT 320M.

Jednodušší a menší model Speedlite 270EX II patří do základní řady blesků, které Canon vyrábí. Disponuje směrným číslem 27 (při 100 ISO), nabití mezi jednotlivými záblesky trvá 3,9 sekundy a dovoluje natáčet hlavu blesku o 60, 75 nebo 90 stupňů (ovšem pouze ve vertikálním směru) pro expozici kupříkladu s odraženým bleskem. Hlava automaticky zoomuje od 28 do 50 mm.

Kromě bezdrátového odpalování (bez možnosti výběru kanálu) tento model disponuje i funkcí vzdálené spouště, která znamená, že se bezdrátově aktivuje spoušť závěrky u kompatibilních EOS digitálních zrcadlovek. Uživatelé nemusejí po nastavení blesku znovu chodit k fotoaparátu. Stačí jim jen zkomponovat záběr, bezdrátově na fotoaparátu spustit dvousekundovou samospoušť a poté přemístit blesk na jiné místo scény. Snímek se pořídí ve chvíli, kdy fotoaparát odpálí současně blesk i spoušť závěrky. Dále tento blesk disponuje pomocným osvětlením pro AF a napájen je dvěma AA články. Blesk lze ovládat z menu fotoaparátu, měří 65,8 × 65,2 × 77 mm a váží 155 g, tedy je to blesk takříkajíc do kapsy.

O něco dospělejší model Speedlite 320 EX nemá předchůdce - jde o úplně nové zařízení. Jeho výkon lze vyjádřit směrným číslem 32 (na 100 ISO), s možností měnit šíři záběru od 24 do 50 mm ručním vytažením či zasunutím hlavy blesku. Ta je mimo jiné i otočná, a to jak vertikálně (45°, 60°, 75°a 90°), tak horizontálně - doleva (60°, 75°, 90°, 120°, 150° a 180°) a doprava (60°, 75° a 90°), což vytváří podmínky pro využití odraženého blesku a rozšiřuje jeho využití.

Bezdrátově jej lze ovládat přes všechny kanály a řadit do A, B či C pro korekci relativního výkonu blesku a výsledného světelného efektu. Nabíjení tohoto modelu mezi jednotlivými záblesky je o něco rychlejší a trvá 2,3 sekundy. Dále je tento model vybaven funkcí vzdálené spouště, která uživatelům dovoluje aktivovat spoušť fotoaparátu přímo od blesku.

Tento blesk přináší zcela novou funkci osvětlování scény (75 luxů); během natáčení videosekvence a při použití s modely fotoaparátů EOS 1100D a EOS 600D se aktivuje režim Auto Light (automatické osvětlení), který při přepnutí fotoaparátu do režimu natáčení videa automaticky zapíná a vypíná diodové světlo blesku podle světelných podmínek na scéně. Nabíjen je čtyřmi AA články, jeho rozměry jsou 70 × 115 × 78,4 mm a hmotnost 275 g.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: