Sony SLT Alpha 58 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Sony SLT Alpha 58

20. února 2013, 16.06 | Nabídku digitálních SLT přístrojů rozšířil kompaktní poloprofesionální fotoaparát SLT-A58 s novým obrazovým senzorem s rozlišením 20 Mpx, který má v nabídce Sony nahradit modely A37 a A57. Do velké míry vychází právě z A57, avšak namísto hledáčku s panelem Xtra Fine TFT LCD s technologií TruBlack využívá panel OLED s rozlišením SVGA/800 × 600 pixelů.

 

Nový fotoaparát Sony SLT Alpha 58 bude prodáván v sadě s přepracovaným základním kitovým zoomem DT 18–55 mm 1:3,5–5,6 SAM II, který má tišší chod autofokusu. Přístroj používá nový obrazový snímač Exmor APS HD CMOS formátu APS-C s rozlišením 20,1 milionu efektivních pixelů a rozsah citlivosti ISO má od 100 do 16 000 v základním režimu s možností použít hodnotu 25 600 v režimu Multi Frame NR.

 

Sony SLT Alpha 58 en face

 

Přístroj nabízí systém optické stabilizace obrazu SteadyShot INSIDE. Umožňuje pořizovat nekomprimované obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG ve dvou kvalitativních úrovních, jemné a standardní, možné je i souběžné ukládání souborů RAW + JPEG. Video Quick AF Full HD Movie (AVCHD) má maximální rozlišení 1920 × 1080 px se snímkovou frekvencí 50i, nebo 25p v režimu PAL. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Data lze ukládat na paměťové karty SD/SDHC/SDXC a Memory Stick Pro Duo/Pro-HG Duo.

 

Sony SLT Alpha 58 bajonet

 

Přípojný systém s bajonetem je typu Sony Alpha, respektive Minolta AF. Koeficient pro přepočet ohniskové vzdálenosti na 35mm formát je 1,5×.

 

Sony SLT Alpha 58 z boku

 

Systém automatického zaostřování má celkem 15 bodů a pracuje metodou fázové detekce, v režimu Live View má AF 3 křížové senzory, v režimu sledování objektu AF tracking lze využít režim Tele-zoom Continuous Advance Priority AE. V normálním režimu souvislého snímání je rychlost 5 obr./s, v režimu Tele-zoom Continuous Advance Priority AE až 8 obr./s. Uživatel může použít režim vícebodového ostření, anebo vybírat jednotlivé body AF. Nechybí funkce detekce tváří v záběru. Jako pomocné světlo AF slouží zabudovaný výklopný blesk. Blesk má směrné číslo 10 (m/100 ISO). Externí blesk lze připojit pomocí aktivních sáněk a podporuje i bezdrátové ovládání sestav několika bleskú.

 

Sony SLT Alpha 58 - výklopný displej

 

Barevný displej typu TFT LCD je umístěn na výklopném panelu, není dotykový, má délku úhlopříčky 2,7 palce (asi 6,7 cm) a rozlišení 460 tisíc obrazových bodů. Elektronický hledáček poskytuje 100 % obrazové pole a použitý OLED panel má rozlišení 1,44 Mpx.

 

Sony SLT Alpha 58

 

Pro fotografování lze využít celou řadu expozičních režimů včetně úplné automatiky, k dispozici jsou scénické programy, pružná programová automatika, programy s prioritou clony a času i režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Ze zajímavých programů lze konkrétně zmínit Auto HDR, Hand-held Twilight, Sweep Panorama, Anti Motion Blur nebo Multi Frame Noise Reduction. K dispozici je také sada obrazových efektů, zahrnující 11 režimů a 15 efektů.

 

Sony SLT Alpha 58 a dálkové ovládání

 

Fotoaparát má rozměry 128,6 × 95,5 × 77,7 mm a včetně baterie váží 429 g. Použitá lithium-iontová baterie „stamina“ umožňuje na plné nabití pořídit 690 až 700 snímků, podle toho, zda použijeme digitální hledáček, nebo LCD monitor. Pro připojení má přístroj rozhraní USB 2.0, výstup HDMI a Multi Terminal. Použít je možno i dálkové ovládání včetně RM-VPR1; na obrázku je i s příslušenstvím včetně „multikabelu“.

 

nabídka stávajících a tří nových objektivů

 

Na výběr je rostoucí počet objektivů včetně výše zmíněného setového zoomu DT 18–55 mm 1:3,5–5,6 SAM II, nebo vylepšeného dlouhého telezoomu 70–400 mm 1:4,0–5,6 G SSM II nebo základního objektivu s výbornou světelností Carl Zeiss Planar T50 mm 1:1,4 ZA SSM.

 

Sony SLT Alpha 99 s inovovaným telezoomem G 70-400 mm

 

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Sony SLT-A58.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: