Sony DSC-D770 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Sony DSC-D770

20. srpna 1999, 00.00 | Společnost Sony začaka prodávat velmi zajímavý digitální fotopaparát s nálepkou profesionálních vlastností za velmi přijatelnou cenu. Zde jsou první informace.

Společnost Sony oznámila 17. srpna nový digitální fotoaparát označený jako DSC-D770 nebo také Cyber-shot Pro. Tento nový model jehož cena je zatím stanovena těsně pod hranici 2.000 USD by měl oslovit náročnější fotografy zvyklé na pohodlí střední a vyšší třídy klasické fotografie.

DSC-D770 Sony pasuje tento model do profesionální třídy, což je trochu nadnesené, ale rozhodně se vymyká běžné modelové řadě japonského producenta. Velkým potěšením pro všechny milovníky klasické techniky bude SLR konstrukce. Ano, přístroj je opravdovou zrcadlovkou, s přesným optickým hledáčkem, který doplňuje ( nikoli jej nahrazuje ) 2,5" LCD displej.

O objektivu zatím mnoho informací nemáme. Podle tiskové zprávy společnosti Sony bude nabízet pětinásobný optický zoom s možností manuálního ostření. Nám se podařilo zjistit, že zřejmě půjde o objektiv s rozsahem 28-140 mm, na kterém bude klasický kroužek pro ostření. Hlavně 28 mm je velmi slušné makro! Mimochodem objektiv má 62 mm závit pro filtry ….

CCD snímač má rozlišení "pouhých" 1,5 mil. bodů (1344 x 1024) a je progresivní. Rozlišení není zrovna profesionální, ale citlivost nastavitelná na ISO 100, 200 nebo 500 je slušná. Mezi profesionálnější jde zařadit i 4 expoziční režimy, možnost manuálních nastavení všech běžných parametrů, možnost zobrazení histogramu či vodící linky ve hledáčku. Potěší i rychlá mechanické uzávěrka s rychlostí až 1/2000 sekundy.

Jako paměťové médium můžete použít buď Memory Stick, který je v 8 MB velikosti dodáván, a nebo klasickou ATA PCMCIA II kartu. Ukládat na ní můžete snímky jak ve formátu JPEG, tak i TIFF. Fotoaparát je napájen dobíjecím akumulátorem.

Pokud vás fotoaparát zaujal jako mě, mám pro vás další dobré zprávy. Zaprvé je již nyní fotoaparát celosvětově dostupný, pokud vím k nám se zatím nedováží. Navíc na Internetu jsem objevil cenu pod 1600 USD, což je již výrazně lepší a navíc o dalších 100 dolarů méně stojí D700, která také není k zahození.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: