Sony DKC-ID1 - technická specifikace - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Sony DKC-ID1 - technická specifikace

23. února 1998, 00.00 | Tento článek je takovým malým experimentem. U Philipsů se tomu říká "Tested at humans". Ale teď vážně. Sony DKC-ID1 jsme v naší redakci zatím neměli a tento článek bude obsahovat pouze technický popis a pár postřehů.

 

Fotoaparát Úvod
Tento článek je takovým malým experimentem. U Philipsů se tomu říká "Tested at humans". Ale teď vážně. Sony DKC-ID1 jsme v naší redakci zatím neměli a tento článek bude obsahovat pouze technický popis a pár postřehů. Pokud se nám tento přístroj podaří získat k recenzi, článek bude příslušným způsobem upraven. Doufám, že i tato neúplná informace, kterou Vám nyní nabízíme, Vám pomůže při orientaci na čím dál, tím větším trhu digitální technologie.

Popis
Tento přístroj řadí Sony do kategorie "TOP QUALITY" a při rozhovoru s jedním z prodejců, jsem dokonce zaslechl označení "PROFI". S tím bych si dovolil polemizovat, i když se rozhodně jedná o vyšší třídu. Fotoaparát má mnoho parametrů opravdu špičkových, na druhou stranu k PROFI třídě mu ještě pořád něco málo chybí. Takže konec chození kolem horké kaše a pojďme jej představit.

Přední pohled

Technická specifikace Fotoaparát nese označení "Digital Still Camera", tím kromě jiného Sony označuje produkty vybavené progresivním CCD členem. V tomto případě se jedná o 1/3 palce velký CCD s rozlišením 450 000 bodů. To považuji za poměrně málo, to nestačí ani na rozlišení 800 x 600 bodů. Osobně bych u high-end přístroje čekal víc.
Uzávěrka je elektronicky řízená s rozsahem 1/15 až 1/4000 sec. Tyto údaje nejsou nijak oslnivé, přesto u digitálních fotoaparátů spíše nadprůměrné.
Optika patří mezi silnější partie. Nemohu posoudit její kvalitu, ale parametry jsou úctyhodné. Disponuje 12-ti násobným optickým zoomem s rozsahem f=5.4 mm až 64.8 mm, což je ekvivalentní rozsahu 38 až 459 mm u klasické pětatřicítky. Ve výbavě nechybí ani vestavěný blesk, automatické makro a autospoušť.

Automatika
Fotoaparát je automat s možností manuálního ovládání. Disponuje autoexpozicí s možností posunu, autofokusem s možností manuálního ostření. Autoexpozice nabízí několik různých programů, které známe třeba od Mavik. Použít můžete i zámky pro obě funkce.

Zezadu

Hledáček
U tohoto fotoaparátu chybí obligátní velký LCD displej, což vůbec nepovažuji za nedostatek, protože hledáček je řešen způsobem, na který jsme zvyklí spíše u videokamer. Není optický, ale jedná se o malý displej. Jde o elegantní řešení, kterého si žádá celková konstrukce přístroje.

Paměť
Tady udělalo Sony velký krok k PROFI třídě. Jako paměťové medium slouží flash-disky v provedení PCMCIA. Jde o standardní řešení, které bych od Sony skoro ani nečekal. A co nám může přinést ? Hlavně velkou kapacitu. Řádově desítky MB.
Další výhodou tohoto řešení je, že umožňuje snadné a rychlé spojení s počítačem. Majitelé notebooků je zasunou kartu a ta se stane jejich hard diskem. Majitelé stolních počítačů mohou fotoaparát připojit pomocí SCSI rozhraní, které je rychlé a hlavně rozšířené v oblasti zpracování obrazu.
Za tyto vlastnosti si Sony zaslouží pochvalu.

Baterie
Aparát je vybaven akumulátorovými články. Samozřejmě těmi nejlepšími, které dokáže Sony vyrobit. O akumulátorech InfoLITHIUM ( Stamina ) budeme podrobně psát v recenzi na Maviku, takže zde jen jednou větou. Nevím jak dlouho by s nimi dokázal zajíc bubnovat, ale fotoaparát s nimi fotí opravdu nejdéle.

Závěr
Nastínili jsme Vám možnosti tohoto přístroje. Má hodně špičkových parametrů, jen rozlišení CCD pokulhává za součastnou špičkou. Nemůžeme posoudit kvalitu výstupu, ale pokud jej budeme testovat, jistě tento článek rozšíříme o praktické zkušenosti. Zatím Vám, aspoň doufám, může být vodítkem. Napište nám, zda považujete články tohoto typu za užitečné. Rádi se dozvíme Váš názor.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: