Skenování mokrou cestou na plochém skeneru? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Skenování mokrou cestou na plochém skeneru?

19. srpna 1999, 00.00 | Systém montování diapozitivů mokrou cestou, tedy s použitím olejů, byl dosud výsadou bubnových skenerů. Scitex však tuto technologii přináší nyní i pro ploché skenery.

Systém montování diapozitivů mokrou cestou, tedy s použitím olejů, byl dosud výsadou bubnových skenerů, které disponovaly vyšším optickým rozlišením než skenery ploché. Tento způsob montování předloh je sice časově náročnější než pouhé položení skenované předlohy na snímací plochu skeneru, zato však vede k lepším výsledkům. Zejména při skenování s mnohonásobným zvětšením olej očistí předlohy od drobných nečistot, potlačí různé škrábance a sníží viditelnost zrna samotného fotografické materiálu.

S nástupem stále kvalitnějších plochých skenerů se však problém skenování mnohonásobých zvětšenin diapozitivů stal aktuální také u plochých skenerů s CCD prvky. S prvním praktickým řešením v této oblasti přišla nedávno společnost Scitex, která představila tzv. EverSmart Oil Mounting Station, systém pro montování předloh mokrou cestou. EverSmart Oil Mounting Station umožňuje montovat skenované přelohy mimo skener na speciálním skle formátu A3, zatímco skener skenuje jinou dávku předloh.

Systém je určen pro skenery řady EverSmart, kdy například skener Scitex EverSmart Supreme nabízí špičkové parametry srovnatelné s výsledky dosahovanými na bubnových skenerech (blíže viz článek Konec bubnových skenerů? ). Výsledky použití systému jsou patrné na obrázku - levá přeloha byla skenována běžným způsobem a pravá za použití systému EverSmart Oil Mounting Station.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Skenery  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: