Que! Fire DVD-RAM - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Que! Fire DVD-RAM

4. srpna 1999, 00.00 | Společnost QPS Inc. představila svojí DVD-RAM mechaniku s rozhraním FireWire. To ocení nejen uživatelé počítačů Mac G3, ale i všichni uživatelé PC zpracovávající digitální video.

Společnost QPS je jedním z výrobců DVD-RAM mechanik. U příležitosti výstavy Mac World EXPO uvedla novou verzi své DVD-RAM mechaniky označené Que! Fire DVD-RAM. Jak název sám napovídá jako rozhraní je použit Fire-Wire, kterým jsou standardně vybaveny počítače Mac G3. Pokud máte počítač PC vybavený tímto rozhraním můžete tuto mechaniku použít pochopitelně také.

Que- Drive DVD mechanika v externím provedení a samozřejmě designově upravená ve stylu Mac vypadá velmi lákavě. Nabízí možnost přehrávat DVD, DVD-RAM, DVD-Video, DVD-ROM i starší CD-ROM, CD-R a dokonce i CD-RW. Zapisovat můžete pouze na média DVD-RAM. Stříbrné kotouče se otáčejí ďábelsky rychle, takže mechanika nabízí datový průtok až 16,6 MB za sekundu.

K mechanice je samozřejmě přibaleno všechno potřebné. Od kabeláže, přes ovladače ve verzi Win95/98 nebo Mac až po brašnu. Od průběhu září by měla být mechanika dostupná na americkém trhu za cenu 599 USD. 5,2 GB DVD-RAM medium můžete již nyní zakoupit na českém trhu v ceně okolo 1 tisíce korun. Pokud se tahanice kolem standardu DVD urovnají, je zde reálná možnost, že DVD-RAM či jiná mutace může nahradit magnetická média jako je Iomega JAZ. Nabízí vyšší kapacitu a hlavně výrazně vyšší odolnost médií.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: