Přepisovatelná CD Ricoh - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Přepisovatelná CD Ricoh

22. července 1999, 00.00 | Společnost Ricoh uvedla novou řadu CD-RW mechanik s rychlostí 6x4x24x. To zanemá docela slušný cvrkot.

Data přibývají a roste i potřeba skladovat je několik let - viz např. účetnictví. Jednou z alternativ je uchovávání na CD. Firma Ricoh nabízí ucelené řešení pro tuto problematiku. Je jedinou společností, která vyrábí zapisovatelná (CD-R) i přepisovatelná (CD-RW) média, software i hardware a celý vypalovací systém je ověnčen mnoha evropskými a světovými oceněními. Všechny části řešení na sebe optimálně navazují, protože jejich technické parametry jsou vzájemně sladěny už od stadia vývoje.

Hlavní částí systému je zapisovací mechanika. V současné době jsou na trhu interní typy MP7040A a MP7040S, které se liší rozhraním (ATAPI/E-IDE a SCSI-II). Obě varianty umí zapisovat data čtyřnásobnou rychlostí a číst rychlostí dvacetinásobnou (média CD-RW rychlostí osminásobnou). Díky tomuto výkonu je MP7040 z hlediska rychlosti srovnatelná s mechanikou Zip, takže oblast použitelnosti je totožná. Cena a kapacita média je ale oproti Zip mechanice výrazně lepší.
Pro úsporu místa je zabudována funkce, která umožňuje umístit mechaniky jak ve vodorovné poloze, tak "nastojato".
Další technické údaje pro oba typy: 2MB vyrovnávací paměti pro data, průměrná přístupová doba 120 ms, spotřeba 12W.

Potravou pro vypalovací mechaniky jsou disky. Firma Ricoh má v současnosti v nabídce čtyři typy přepisovatelných (ReWritable) a tři typy zapisovatelných (Recordable) CD disků.
Oba typy disků jsou potaženy speciální barvou, která chrání data proti slunečnímu světlu. Disky jsou navíc díky tvrzenému povrchu odolné proti poškrábání a prachu. K dispozici je i CD s popisovatelným povrchem do speciálních inkoustových přístrojů, které vytvoří popis dle přání uživatele.
Zrychlené testy stárnutí ukázaly, že při teplotě 25o C disky Ricoh RW jsou schopny uchovat data více než 100 let. To by mělo stačit kterémukoliv daňovému úřadu.

Mechaniky MP7040, disky CD RW i CD-R jsou dostupné ihned prostřednictvím poboček firmy Impromat (www.impromat.cz, www.impromat-praha.cz) a jejich distributorů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: